< اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی
 


چاپ
ارسال به دوست

ماکو : جلسه اتخاذ تمهیدات لازم برای ترخیص (واردات ) وترانزیت و صادرات محموله های دامی

تمامی ارگانهای ذیربط و مسئولین شهرستانها باید در جهت تسهیل روند انجام کارهای گمرکی در منطقه همکاری لازم را داشته باشند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی یک دوره جلسه به دعوت شبکه دامپزشکی ماکو در محل سالن کنفرانس منطقه آزاد ماکو برگزارگردید .

این جلسه به ریاست دکتر سلیمانی مدیر عامل منطقه آزاد ماکو وبا حضور فرماندار و دادستانی ماکو به همراه روئسای گمرک و پایانه بازرگان و مسئولین شهرستان پلدشت برگزار گردید.

دکتر سلیمانی گفت : در شرایط کنونی انتقال  واردات و ترانزیت کالا از مرزهای جنوبی به مرز بازرگان و پایانه مرزی پلدشت فرصت مغتنم و مهمی است که باید از آن به نحو عالی جهت توسعه منطقه از آن استفاده نمود .

وی گفت : تمامی ارگانهای ذیربط و مسئولین شهرستانها باید در جهت تسهیل روند انجام کارهای گمرکی در منطقه همکاری لازم  را داشته باشند .

در این جلسه خانم آیرم رئیس شبکه دامپزشکی ماکو از اهمیت موضوع سخن گفته و اعلام داشت از 15 مهر ماه تا کنون بیش از 1200تن گوشت از مقصد برزیل وارد مرز بازرگان و از انجا جهت ترخیص به مقصد آذربایجان شرقی ارسال گشته . در راستای تهمیدات لازم جهت ترخیص محموله در مرز بازرگان جلساتی در مرکز استان برگزار گردیده تا در آینده نزدیک زیر ساختهای مناسب در مرز بازرگان ایجاد گردد تا روند ترخیص کالاها در مرزبازرگان انجام پذیرد.

در این جلسه مهندس علیزاده فرماندار ماکو با بیان کمبودهای موجود در منطقه از لحاظ انبار وسردخانه پیشنهاد دادند گمرک با همکاری اداره جهاد کشاورزی و اداره صنعت و معدن و تجارت جهت حل این مشکل انبارها و سردخانه های شهرستانهای همجوار را شناسایی و پس از تائید شبکه دامپزشکی تحت کلید خود قرار دهند .

در پایان فرماندار پلدشت و مسئولین پایانه و گمرک آمادگی خود را در جهت انجام مصوبات این جلسه اعلام نمودند .

  • کد خبر: ١٩٨٧/
  • ١٣:١٦ - 1397/08/15/
  • تعداد بازدید: 93

خروج