چاپ
ارسال به دوست

پلدشت: تشدید پایش بالینی واحد های صنعتی، روستایی و تالابها

تشدید پایش بالینی واحدهای صنعتی و روستایی و تالاب های اطراف حاشیه رود خانه ارس

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی، دکتر سیما جبرائیلی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان پلدشت از تشدید پایش بالینی واحدهای صنعتی و روستایی و تالاب های اطراف حاشیه رود خانه ارس این  شهرستان خبرداد.

وی گفت : با توجه به موقعیت جغرافیایی شهرستان پلدشت و قرار گرفتن در حاشیه رودخانه مرزی ارس و نقش پرندگان مهاجر و احتمال خطر انتقال ویروس آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان به تالاب‌ها و آبگیرهای حاشیه رودخانه شهرستان پلدشت ، شبکه دامپزشکی در قالب اکیپ های دونفره دامپزشکی واکیپ های مشترک با محیط زیست از واحد های صنعتی ،روستایی و تالاب ها ی رودخانه ارس طرح تشدید پایش بالینی ویژه حاشیه رودخانه ارس را در اولویت قرارداده و بطور مستمر پایش را دنبال می‌کند .

دکتر جبرئیلی : افزودشهرواندان و روستائیان محترم در صورت مشاهده هرگونه تلفات  طیور بومی و پرندگان مهاجر در زیستگاه‌ها ، را به شبکه دامپزشکی شهرستان پلدشت اطلاع ‌دهند تا سریعاً اکیپ این اداره جهت نمونه برداری در محل حضورو اقدامات پیشگیرانه را به انجام رساند.

 پلدشت یکی از شهرهای مرزی استان آذربایجان غربی در شمال غربی‌ترین نقطه ایران و ساحل زیبای رود ارس است که دارای ۱۲۵ کیلومتر مرز مشترک آبی می باشد.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٣٣١٤/
  • ٠٨:٣٣ - 1399/04/10/
  • تعداد بازدید: 541

خروج