• 1403/01/11 - 13:04
  • تعداد بازدید : 55
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

تشدید نظارت های بهداشتی در روزهای منتهی به 13 فروردین روز طبیعت توسط اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی آذربایجان غربی ، دکتر خلیل زاده مدیرکل دامپزشکی استان از تشدید نظارت های بهداشتی در روزهای منتهی به 13 فروردین روز طبیعت توسط اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی خبر داد .

وی با اشاره به اینکه طرح تشدید نظارت های بهداشتی در ایام ماه مبارک رمضان و تعطیلات نوروز از تاریخ 19/12/1402 لغایت 11/1/1403 توسط 80 اکیپ  نظارتی در استان آغاز گردیده است افزود: از ابتدا اجرا این طرح تا کنون تعداد 4787 مورد بازدید و نظارت از مراکز تولید ، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی توسط بازرسین بهداشتی صورت گرفته است که در نتیجه این نظارت ها تعداد  360 مورد تخلف بهداشتی مشاهده شده که منجر به ضبط مقدار  5338 کیلوگرم فرآورده  خام دامی غیر بهداشتی گردیده است و مقدار 3463 کیلوگرم با هماهنگی مقامات قضایی اقدامات قانونی جهت حذف فرآورده های ناسالم و غیر بهداشتی از زنجیره مصرف صورت گرفته است .  

 وی همچنین افزود : در نتیجه  نظارت های بهداشتی بر زنجیره کشتار، استحصال گوشت مرغ از ابتدای  اجرای طرح تا کنون تعداد 3698333 قطعه طیور گوشتی تحت نظارت های بهداشتی کارشناسان دامپزشکی در کشتارگاههای صنعتی طیور استان کشتار گردیده است. و  تعداد 7842 رأس دام سبک و سنگین تحت نظارت های بهداشتی بر کشتار دام در کشتارگاههای دام استان در طی مدت زمان اجرای طرح نظارت بهداشتی و شرعی انجام گرفته است.

وی خاطر نشان کرد :در روز های منتهی به 13 فروردین، روز طبیعت تشدید نظارت های بهداشتی بصورت میدانی از مراکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی درسطح استان با جدیت کامل اعمال می گردد و تصریح کرد : با توجه به اینکه درروز13 فروردین روز طبیعت به دلیل افزایش تقاضا برای مصرف فرآورده های خام دامی این اداره کل نیز با تشکیل اکیپهای ثابت و سیار اقدامات قانونی لازم در راستای برخورد با متخلفین احتمالی را در دستور کار خود قرار داده است .

دکتر خلیل زاده در خاتمه تاکید کرد :شهروندان محترم کلیه فرآورده های خام دامی خود را از مراکز دارای پروانه بهداشتی و تحت نظارت دامپزشکی خریداری و هرگونه موارد غیر بهداشتی را در اسرع وقت به شبکه  های دامپزشکی شهرستانها اطلاع رسانی نمایند تا برخورد قانونی با متخلفین بهداشتی صورت گیرد.

 

  • گروه خبری : اخبار اسلايدر
  • کد خبر : 317096
کلمات کلیدی
karimzade بهروز کریم زاده

karimzade بهروز کریم زاده

لینک کوتاه