• 1403/03/16 - 12:30
  • تعداد بازدید : 41
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

چالدران :اتمام عملیات واکسیناسیون تب برفکی دام سبک و سنگین در شهرستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی، دکتر صابر جعفری با اعلام این خبر افزود: واکسیناسیون تب برفکی دام سبک و سنگین که از ابتدای دی سال 1402 آغاز و تا نیمه اردیبهشت سالجاری ادامه داشت با انجام 4317 راس در دام سنگین و 180311 راس در دام سبک به اتمام رسید.

دکتر جعفری افزود: با تامین واکسن لازم از سوی اداره کل دامپزشکی استان و با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته و اهتمام جدی اکیپ های واکسیناسیون بخش خصوصی و با همکاری دامداران و روستائیان شهرستان، واکسیناسیون مذکور با پوشش مناسب در این شهرستان انجام پذیرفت.

رئیس اداره دامپزشکی چالدران با بیان اینکه رصد و پایش بیماری های دامی با جدیت در روستاها و دامداری های شهرستان انجام می پذیرد تاکید کرد: برگزاری دوره های آموزشی برای روستائیان و دامداران جهت همکاری با اداره دامپزشکی نقش موثری در کنترل و مهار بیماری های دامی داشته و باعث می شود این اداره در صورت مواجهه با بیماری های بروز یافته ضمن اقدام سریع در پیشگیری آن، از بروز خسارات وارده احتمالی ممانعت نماید.

دکتر جعفری در بخش پایانی صحبت های خود ابراز داشت: با اقدامات صورت گرفته در بخش بهداشت و مدیریت بیماری های دامی، خوشبختانه وضعیت کلی شهرستان مطلوب بوده و مشکل خاصی در این حوزه در شهرستان گزارش نگردیده است. لذا دامداران عزیز با اطمینان خاطر و در زمان بندی های صورت پذیرفته و مطابق برنامه ارائه شده توسط اداره دامپزشکی شهرستان خدمات مزبور را بصورت منظم دریافت خواهند نمود.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان چالدران,اخبار شهرستان صفحه اصلي
  • کد خبر : 320560
کلمات کلیدی
karimzade بهروز کریم زاده

karimzade بهروز کریم زاده

لینک کوتاه