• 1403/04/09 - 08:28
  • تعداد بازدید : 43
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

برگزاری دوره آموزشی ناظرین و ذابحین شرعی کشتارگاه های دام و طیور در اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی

 به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی در راستای توجه بر نظارت و ذبح شرعی دام و طیور و توجه به جایگاه و اهمیت کارناظرین و ذابحین شرعی در تامین غذای حلال ،جلسه آموزشی با حضور مدیر کل دامپزشکی استان ، مسئول حوزه نمایندکی ولی فقیه سازمان جهاد کشاورزی ، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه دامپزشکی استان ناظرین و ذابحین کشتارگاه‌ها دام و طیور استان در سالن جلسات اداره کل دامپزشکی برگزار شد.

در این دوره آموزشی مدیر کل دامپزشکی استان ضمن عرض خدا قوت به جمع حاضر با اشاره به اهمیت کارناظرین و ذابحین بهداشتی در کشتارگاه ها در تامین بهداشت و سلامت عمومی جامعه را بسیار مهم عنوان نمود و تصریح کرد: در صورت عدم رعایت موازین شرعی در کشتار دام و طیور فرآورده استحصالی غیر قابل مصرف می باشد لذا حضورناظرین و ذابحین شرعی در حلیت و طهارت غذای مردم بسیار مهم می باشد.

وی دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات پیش رو بر حضور حداکثری در انتخابات بر پایه انتخاب فردی اصلح که بیشترین تطابق را با ملاک های عنوان شده در منویات مقام معظم رهبری را داشته باشد تاکید نمود و همگان را به شرکت در انتخابات سرنوشت ساز ریاست جمهوری در روز جمعه 8 تیرماه دعوت نمود.

درادامه جلسه آموزشی ناظرین و ذابحین شرعی غربی،حجت الاسلام دلریش در متن سخنرانی خود ضمن تقدیر و تشکر از زحمات ذابحین شرعی مشغول در کشتارگاه ها و مسئولین اداره کل دامپزشکی استان افزود: غذای حلال یکی از مهمترین ارکان یک جامعه سالم بوده و این رسالت و تعهد به دوش تمام ناظرین و ذابحین شرعی میباشد لذا با دقت مضاعف و صبوری در انجام این امر به عهده ایشان است. وی در پایان : حضور حداکثری در انتخابات ریاست جمهوری را خواستار شده افزودند حضور پرشور و همچنین انتخاب اصلح در انتخابات و ایفای نقش در تعیین سرنوشت خود وظیفه اجتماعی فرد به فرد مردم و در عین حال ایجاد حماسه ی دیگر در برابر دشمنان نظام و انقلاب میباشد.

این دوره که به همت دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی استان برگزارگردید . ذابحین کشتارگاه های دام و طیور و تعدادی هم ناظرین شرعی حضو داشتند.

 مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی استان به فنون و مهارت های ذبح شرعی اشاره و اداب ذبح اسلامی را تشریح و به سوالات ذابحین پاسخ های مناسب داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقای ولی زاده به اهمیت غذای حلال و طیب و سالم هم اشاره و کار ذابحین را فقط شغل ندانسته و بلکه عبادت عنوان نمود.

 در پایان این دوره چهارمین مجمع انتخابات انجمن صنفی ذابحین شرعی استان هم تشکیل و با رای ذابحین هیات مدیره انجمن انتخاب و از اعضای قبلی تجلیل شد گفتنی است که در راستای ساماندهی و آموزش ذابحین شرعی ؛ انجمن صنفی ذابحین از سال 93 تشکیل یافته و هر سه سال یکبار اعضای هیئت مدیره انتخاب و برای پیگیری مشکلات ذابحین و همچنین برنامه های آموزشی و فرهنگی فعالیت دارد در این انجمن بیش از 100 نفر عضویت دارند.

  • گروه خبری : اخبار اسلايدر
  • کد خبر : 321867
کلمات کلیدی
karimzade بهروز کریم زاده

karimzade بهروز کریم زاده

لینک کوتاه