• 1400/01/11 - 08:40
  • تعداد بازدید : 40
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

مهاباد: عملکرد شبکه دامپزشکی شهرستان در حوزه نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی در سال 99

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان مهاباد: در نتیجه 2 هزار و 551 نوبت بازدید از مراکز عرضه فراورده‌های دامی در این شهرستان بیش از 16 تن فراورده خام دامی در طول سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی ، دکتر عباس آغا رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان مهاباد اظهار کرد: در سال گذشته تعداد 2 هزار و 551 نوبت بازدید از مراکز عرضه فراورده‌های دامی در این شهرستان صورت گرفته است

وی افزود: در این مدت 16 هزار 502 کیلوگرم فراورده‌ خامی دام نیز ضبط شده است.

آغاز تصریح کرد: در راستای جلوگیری از عرضه مرغ زنده بدلیل شیوع بیماری‌های طیور، 20 مرکز عرضه مرغ زنده در شهرستان پلمب شده و تعداد 9 خودروی حامل مرغ زنده نیز توقیف شده است.

وی اضافه کرد: در یکسال گذشته 10 پرونده قضایی برای متخلفان تشکیل گردیده و 5 مرکز عرضه گوشت پلمب شده‌ است.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان مهاباد از کشف کارگاه غیر بهداشتی تولید شیر تقلبی در شهر گوک تپه در بهمن‌ماه سال گذشته خبر داد.

وی افزود: بازرسان این شبکه بعد از شناسایی واحد غیربهداشتی لبنیاتی در شهر گوک تپه مهاباد، در طی یک گشت مشترک با مرکز بهداشت مهاباد، بیش از یک 1 هزار و 500 کیلوگرم شیرتقلبی غیرقابل مصرف را کشف کردند.

دکتر  آغاز تصریح کرد: این فرد متخلف بصورت سنتی شیر را جمع‌آوری می‌کرد و بعد از فرآوری و تبدیل آن به پنیر، پساب پنیر را با اضافه کردن شیر خشک، روغن و طعم دهنده به شیر تقلبی تبدیل می‌کرد و به شهروندان می‌فروخت.

وی اضافه کرد: در این راستا فرد متهم به مراجع قضایی معرفی شده و شیر تقلبی کشف شده نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی معدوم سازی گردید.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان مهاباد در ادامه تأکید کرد: هر محموله از فرآورده‌های خام دامی اعم از گوشت قرمز و گوشت‌ مرغ که در سطح شهر توزیع می‌شود باید دارای گواهی حمل بهداشتی و قرنطینه‌ای از دامپزشکی شهرستان باشد.

وی در پایان از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن‌های ۴۲۴۴۲۲۲۸ و ۴۲۴۴۲۲۲۹ این شبکه اطلاع دهند تا در کمترین زمان موضوع بررسی شود و شهروندان از خرید گوشت دام از قصابان دوره‌گرد و گوشت‌هایی که ممهور به مهر دامپزشکی نباشند، خودداری کنند.

 

  • گروه خبری : اخبار شهرستان مهاباد,اخبار شهرستان صفحه اصلي
  • کد خبر : 272713
کلمات کلیدی
karimzade بهروز کریم زاده

karimzade بهروز کریم زاده