• 1401/12/25 - 08:24
  • تعداد بازدید : 322
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

فرماندار تکاب: همه دستگاهها برای کنترل بیماری تب برفکی با دامپزشکی همکاری کنند

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی ، به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان تکاب ، دکتر حیدری آزاد فرماندار تکاب در جلسه ستاد مدیریت بحران و کارگروه کنترل بیماری تب برفکی  اعلام کرد : با توجه به شیوع بیماری تب برفکی ، تشدید کنترل تردد و حمل و نقل دام زنده بسیار ضروری بوده و  و تمامی دستگاهها می بایست برای کنترل این بیماری با دامپزشکی همکاری نمایند. 

فرماندار تکاب تصریح کرد: برای کنترل و پیشگیری بیماری تب برفکی  ورود و خروج دام زنده درهمه محورهای مواصلاتی شهرستان به طور جدی و شدید  کنترل شود و هماهنگی با نهاد های نظامی، امنیتی و مرجع قضایی در این زمینه ضروری می باشد.

وی در ادامه گفت: برای کاهش تلفات دامی ناشی از بیماری تب برفکی همه دستگاهها با شبکه دامپزشکی همکاری، همیاری و هم افزایی کنند و تدابیر پیشگیرانه اتخاذ شود.

دکتر حیدری آزاد با تاکید بر لزوم همکاری دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها در زمینه واکسیناسیون و و مایه کوبی دام ها در روستاها بیان داشت: اطلاع رسانی گسترده میان دامداران در سطح روستاها در خصوص بیماری تب برفکی بسیار ضروری می باشد و بخشداران و دستگاههای اجرایی ذیربط در این زمینه همکاری لازم را با دامپزشکی شهرستان به عمل آورند.

وی در پایان تاکید کرد : جهت پیشگیری ا زبیماریهای دامی میدان دواب شهرستان به مدت 2 ماه تعطیل و فعالیت آن ممنوع اعلام شود و در این زمینه شهرداری اقدامات لازم را انجام دهد.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان تکاب,اخبار شهرستان صفحه اصلي
  • کد خبر : 298624
کلمات کلیدی
karimzade بهروز کریم زاده

karimzade بهروز کریم زاده

لینک کوتاه