• 1400/03/19 - 10:38
  • تعداد بازدید : 43
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

تکاب : واکسیناسیون بیش از 38 هزار رأس دام سبک بر علیه بیماری بروسلوز

دکتر بهرامی رئیس شبکه دامپزشکی تکاب : از ابتدای فروردین ماه تا نیمه خرداد سال 1400 تعداد 38127 رأس بره و بزغاله ماده بر علیه این بیماریها واکسینه گردیده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی آذربایجان غربی، دکتر احمد بهرامی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان تکاب با اعلام این خبر افزود: عملیات مایه کوبی دامهای سبک بر علیه بیماری بروسلوز (تب مالت) با استفاده از توان اکیپ های مایه کوبی بخش دولتی و خصوصی انجام گرفته و از ابتدای فروردین ماه تا نیمه خرداد سال 1400  تعداد 38127 رأس بره و بزغاله ماده بر علیه این بیماریها واکسینه گردیده است.

وی خاطر نشان کرد: که این بیماری در دام درمان ندارد و غالباً موجب وقوع سقط جنین دامها شده و در انسان عامل بروز بیماری تب مالت می باشد . تنها راه مبارزه با آن پیشگیری از طریق واکسیناسیون و رعایت مسائل بهداشتی مانند عدم تماس مستقیم با بافت های آلوده نظیر جنین سقط شده، جداسازی دامهای سالم از بیمار، و نیز ضدعفونی مرتب محل دامداری و تجهیزات مربوط به دام می باشد.

دکتر بهرامی در پایان ضمن توصیه به عموم شهروندان در استفاده از شیر و لبنیات پاستوریزه افزود؛ جوشاندن شیر خام یکی از روش های بسیار مناسب به منظور پیشگیری از انتقال عامل بیماری بروسلوز (تب مالت) می باشد.

 

  • گروه خبری : اخبار شهرستان تکاب,اخبار شهرستان صفحه اصلي
  • کد خبر : 274586
کلمات کلیدی
karimzade بهروز کریم زاده

karimzade بهروز کریم زاده