• 1401/04/21 - 08:02
  • تعداد بازدید : 62
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

تکاب : تشریح عملکرد و اقدامات نظارتی بهداشتی و شرعی شبکه دامپزشکی در روز عید سعید قربان

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی آذربایجان غربی ؛ دکتر احمد بهرامی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان تکاب از اقدامات نظارت بهداشتی کارشناسان شبکه  بر عرضه  دام  و لاشه دام های قربانی در روز عید سعید قربان خبر داد.

وی گفت : بازرسین بهداشتی  شبکه دامپزشکی تکاب در قالب اکیپ های ثابت و سیار در روز عید سعید قربان با آماده باش کامل اقدام به نظارت های بهداشتی و شرعی  بر ذبح دامهای قربانی نموده و توصیه های بهداشتی لازم را نیز به شهروندان محترم ارائه نمودند.
وی با اشاره به تمهیدات لازم در آستانه عید سعید قربان و ضرورت بازرسی و نظارت بهداشتی و شرعی بر دام های قربانی افزود: به منظور صیانت از بهداشت عمومی جامعه و حفظ سلامتی شهروندان محترم  اکیپ های بازرسی سیار این شبکه از ساعت 7 صبح الی ساعت 14 ظهر روز عید قربان سلامتی دامهای ذبح شده توسط شهروندان محترم  را به صورت رایگان بازرسی نمودند.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان تکاب  به شهروندان توصیه کرد، دام مورد نظر خود را صرفا از مراکز خرید مجاز (تعیین شده از طرف شهرداری ) و با نظارت کارشناسان دامپزشکی خریدکنند
بهرامی ادامه داد: در روز عید سعید قربان بیش از 39 رأس انواع دام زنده سبک و سنگین توسط کارشناسان این شبکه مورد بازرسی قرار گرفته و لاشه دامهای ذبح شده نیز پس از ذیح مجدداً مورد بازرسی های بهداشتی قرار گرفته تا سلامتی شهروندان محترم از خطر بروز بیماریهای مشترک بین انسان و دام مصون بماند.

وی در پایان گفت: به شهروندان محترم توصیه میگردد در زمان ذبح و قطعه بندی لاشه دام از دستکش و وسایل حفاظتی مناسب استفاده نموده و گوشت قرمز تازه را به مدت 24 ساعت در دمای 2-4 درجه سانتیگراد یخچال نگهداری نموده و متعاقباً مصرف نمایند. 

 

  • گروه خبری : اخبار شهرستان تکاب,اخبار شهرستان صفحه اصلي
  • کد خبر : 288228
کلمات کلیدی
karimzade بهروز کریم زاده

karimzade بهروز کریم زاده

لینک کوتاه