• 1401/03/25 - 09:59
  • تعداد بازدید : 62
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

اشنویه : ایمن سازی بیش از 673هزار نوبت سر دام‌ طی سه ماهه نخست سال 1401

 به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی ، رامین علیپور رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اشنویه اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون 673 هزار  نوبت سر دام‌های سبک و سنگین در مقابل بیماری‌های دامی تب برفکی آبله شاربن، لمپی اسکین، هاری، بروسلوز و طاعون ایمن سازی شده است.

وی افزود: فاز جدید واکسیناسیون دام‌ها علیه بیماری تب برفکی با پوشش ۱۰۰ درصدی روستاهای شهرستان به صورت رایگان و با هزینه دولتی آغاز شده است.

رئیس شبکه دامپزشکی اشنویه اضافه کرد: طی مدت گذشته از سال‌جاری ۶۳۶ مورد بازرسی از اماکن عرضه‌ فرآورده‌های دامی شهرستان نیز صورت گرفته و ۱۰۷ کیلوگرم فرآورده غیر قابل مصرف نیز کشف و ضبط شده است.

وی ادامه داد: با تشکیل یک تیم نظارتی در این شهرستان متشکل از کارشناسان شبکه بهداشت و درمان، دامپزشکی و دستگاه قضایی به صورت مستمر بر مراکز عرضه‌ مرغ زنده نظارت شده و با متخلفان برخورد صورت می‌گیرد.

علیپور از شهروندان خواست همه فرآورده‌های خام دامی مورد نیاز خود را از مراکز دارای پروانه بهداشتی و تحت نظارت دامپزشکی خریداری کرده و هرگونه موارد غیربهداشتی را نیز در صورت مشاهده در اسرع وقت با شماره تلفن ۴۴۶۲۵۷۱۰ اطلاع دهند.

 

  • گروه خبری : اخبار شهرستان اشنویه,اخبار شهرستان صفحه اصلي
  • کد خبر : 287172
کلمات کلیدی
karimzade بهروز کریم زاده

karimzade بهروز کریم زاده

لینک کوتاه