• 1400/01/11 - 09:53
  • تعداد بازدید : 224
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

نظارت های بهداشتی مستمر اکیپ های دامپزشکی بر کشتارگاه های دام و طیور استان در راستای اجرای طرح تشدید نظارت بهداشتی ویژه ایام نوروز

به منظور حفظ سلامت و بهداشت عمومی شهروندان در راستای اجرای طرح تشدید نظارت بهداشتی ، بازدیدهای شبانه از کشتارگاه های طیور به طور مستمر توسط بازرسین بهداشتی در سطح استان انجام می شود.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی ، دکتر سید امید خلیل زاده مدیرکل دامپزشکی استان با اشاره به اینکه تامین بهداشت و سلامت مواد پروتئینی مصرفی مردم از اولویت‌های دامپزشکی استان است گفت : بازرسان دامپزشکی به طور مرتب و شبانه از روند کشتار بهداشتی دام و  طیور ،  قبل ، حین و پس از کشتار طیور در محل کشتارگاه‌ها بازدید می‌کنند.

 دکتر خلیل زاده گفت: در  طرح تشدید نظارت بهداشتی در ایام تعطیلات نوروزی که از 25 اسفند سال 99 شروع و تا 17  فروردین سال 1400  ادامه دارد، اداره کل دامپزشکی تعطیل نبوده و درآماده باش کامل قرار دارد و اکیپ‌های ثابت و سیار نظارت بهداشتی بر فرآورده های خام دامی در سطح استان در دو نوبت صبح و بعد از ظهر وظایف خطیر بهداشتی خود را به طور مستمر انجام داده  تا مردم با اطمینان کامل از سالم و بهداشتی بودن فرآورده های خام دامی تولید شده تحت نظارت دامپزشکی در سفره های خود از آنها استفاده نمایند.

  وی تصریح  : در حال حاضراستان آذربایجان غربی  دارای 12 کشتارگاه فعال طیور  و 15  واحد کشتار گاه دام می باشد که با رعایت ضوابط و دستورالعمل های بهداشتی دامپزشکی در حال فعالیت می باشند که  در راستای  اجرای طرح تشدید نظارت های بهداشتی علاوه بر حضور مسئولین فنی مستقر در کشتارگاه ها ، توسط مدیرکل، معاونین ، روسای  شهرستانی و کارشناسان فنی بر پروسه کشتار بهداشتی نظارت مستمر داشته و این برنامه همچنان در ایام 12 و 13 فروردین نیز  ادامه دارد.

در پایان دکتر خلیل زاده از شهروندان درخواست کرد، گوشت و مواد پروتئینی مورد نیاز خود را از مراکز مجاز و دارای پروانه بهداشتی تهیه نموده و در هنگام خرید گوشت قرمز نیز حتماً به لیبل، مهر نظارتی دامپزشکی و تاریخ انقضای آن توجه کنند. همچنین در مورد گوشت مرغ نیز تاریخ تولید، انقضاء و دمای نگهداری فرآورده را مورد توجه قرار دهند.

  • گروه خبری : اخبار اسلايدر
  • کد خبر : 272718
کلمات کلیدی
karimzade بهروز کریم زاده

karimzade بهروز کریم زاده