چاپ
ارسال به دوست

اشنویه :تجلیل از فعالان عرصه دامپزشکی توسط فرماندار در مراسم گرامیداشت 14 مهر

درآیین گرامیداشت مراسم 14 مهر روز ملی دامپزشکی در شهرستان اشنویه از سفیران سلامت تجلیل شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی آذربایجان غربی به نقل از دکتر مهدی ادریسی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اشنویه ، 14 مهر که در تقویم به عنوان روز ملی دامپزشکی نامگذاری شده است باعث می شود، تا اهمیت و جایگاه حضور دامپزشکان و فعالان بخش سلامت در تولیدات دامی برای جامعه یاد آوری گردد.


در روز شنبه 14 مهر ماه  فرماندار، مدیران جهاد کشاورزی، تعاون روستایی، دامپزشکی، نمایندگان تعاونی های تولیدی، دامپزشکان و فعالان تولیدات دامی در سالن جلسه فرمانداری  گرد هم آمدند تا از سفیران سلامت و فرشتگان بیدار شبهای تاریک، تجلیل کنند.

رییس اداره دامپزشکی شهرستان اشنویه  در این آیین گفت: دامپزشکی در ابعاد مختلف اقتصادی، بهداشتی، علوم و پژوهش، صنعت گردشگری، افزایش درآمد مردم، پیشرفت و استقلال اقتصادی کشور نقش تاثیرگذاری دارد.

دکتر ادریسی  افزود: تامین مواد پروتینی مورد نیاز مردم، اشتغالزایی، تثبیت مردم در روستا و جلوگیری از مهاجرت به حواشی شهرها از دیگر نتایج مثبت و راهگشای حضور فعال این بخش است.

او از پیشگیری به عنوان محوری ترین برنامه برای توسعه بخش دام و طیور یاد کرد و گفت: اگر برنامه پیشگیری قوی باشد، بسیاری از هزینه های درمان به حداقل لازم خواهد رسید و به نظر کارشناسان، هزینه درمان تا یک پنجم کاهش می یابد. ادریسی  به شعار با عنوان 'سلامت غذا از مزرعه تا سفره' اشاره نمود و گفت: پیشگیری مربوط به زمانی است که مردم در سفره خود غذای سالم داشته باشند و تحقق این شعار نیز به همت دامپزشکان بستگی دارد که آنان به واقع سفیران سلامت و فرشتگان بیدار شب های تاریک و خاموش هستند.

در ادامه این  مراسم  فرماندار شهرستان اشنویه  هم ضمن تجلیل از احساس مسوولیت و دلسوزی کارکنان و دامپزشکان اداره دامپزشکی اشنویه  اظهار کرد: نامگذاری این روز تجلی یاد و خاطره کسانی است که در اقصی نقاط این کشور، در دورترین روستاها و در اولین طلوع فجر و حتی زودتر از دامداران در روستاها حضور می یابند و در کنار دامداران، پای کار حاضر می شوند.

خضری ، تولیدات دامی را ارکان اصلی غذای روزمره انسان برشمرد و خاطرنشان نمود: لازم است شعار امسال بین مردم، مدیران و کارکنان ادارات بیشتر تبیین شود، نام گذاری یک روز به عنوان روز دامپزشکی، فرصت خوبی است تا اطلاع رسانی تلاش های این حوزه به منظور تنویر افکار عمومی بیشتر شود.


در ادامه این آیین از خدمات فعالان برتر شهرستان اشنویه  در حوزه دامپزشکی بعمل آمد.


.

.

 

  • کد خبر: ٥٨٤/
  • ١٤:٤٣ - 1397/07/16/
  • تعداد بازدید: 122

خروج