< اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی
 


چاپ
ارسال به دوست

مدیرکل دفتر بهداشت و مبارزه با بیماری‌های دامی سازمان دامپزشکی کشور

تامین بهداشت دام و کنترل بیماری‌های دامی در کشور از اهمیت فراوانی برخوردار است و در این میان بیماری تب برفکی به علت آن که از مهمترین بیماری‌های دامی به شمار می رود، نیاز به توجه و برنامه ریزی بیشتری دارد.

بازدیدمدیرکل دفتر بهداشت و مبارزه با بیماری‌های دامی سازمان دامپزشکی از واحد واکسن‌ سازی تب‌ برفکی شرکت فرآورده‌های زیستی «روناک» در شهرستان مهاباد

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی ، دکتر «سیدبهمن نقیبی» مدیرکل دفتر بهداشت و مبارزه با بیماری‌های دامی سازمان دامپزشکی روز چهارشنبه در راس هیاتی از اعضای کمیته ملی فنی – علمی تب برفکی کشور از واحد واکسن‌ سازی تب‌ برفکی شرکت فرآورده‌های زیستی «روناک» در شهرستان مهاباد  بازدید نمود .

 در این بازدید مدیرکل دفتر بهداشت و مبارزه با بیماری‌های دامی سازمان دامپزشکی با اشاره به اینکه : این شرکت بخش عمده ای از نیاز کشور به واکسن تب برفکی را تامین می کند و با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی های روز قادر است در آینده نزدیک با افزایش حجم تولید، علاوه بر تامین نیاز داخل کشور قسمتی از محصول خود را نیز به خارج از کشور صادر کند. گفت : تامین بهداشت دام و کنترل بیماری‌های دامی در کشور از اهمیت فراوانی برخوردار است و در این میان بیماری تب برفکی به علت آن که از مهمترین بیماری‌های دامی به شمار می رود، نیاز به توجه و برنامه ریزی بیشتری دارد.
وی در این بازدید از واحدهای مختلف این واحد تولیدی بازدید و با کارشناسان و مسوولان این شرکت دیدار و گفت و گو کرد.

 مدیر کل دفتر بهداشت و مبارزه با بیماریهای دامی سازمان دامپزشکی کشور ضمن دیدار و گفت گو با کارشناسان و مسئولین این شرکت از قسمت های مختلف  کارخانه واکسن سازی تب برفکی  شرکت فرآوره های زیستی روناک بازدید نمود.

لازم بذکر است، کارخانه واکسن سازی تب برفکی «روناک» مهاباد یکی از بزرگترین واحدهای تولید خاورمیانه و سومین کارخانه جهان در نوع خود است که در اواخر سال 1394 مورد بهره برداری قرار گرفت.
این واحد تولیدی که در فضایی به زیربنای 10 هزار و 600 مترمربع احداث شده، نخستین شرکت بخش خصوصی در کشور است که یکی از محصولات موسسه رازی را با هدف صادرات و رفع نیازهای داخلی تولید می کند.

 

 

  • کد خبر: ٤٦٧٧/
  • ١٧:٥١ - 1397/10/20/
  • تعداد بازدید: 145

خروج