چاپ
ارسال به دوست

طی 6 ماهه سال 96 بالغ بر 12 میلیون نوبت سر دام سبک و سنگین علیه بیماری واگیر دار و غیر واگیر دار در استان آذربایجان غربی ایمن سازی شده اند

تامین بهداشت و سلامت دام در راستای تهیه محیط سالم برای پرورش دام و تولید فرآورده های خام دامی سالم در جهت ارتقاء وضعیت اقتصادی و بهداشت عمومی جامعه از اساسی ترین اهداف اداره کل دامپزشکی استان می باشد .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی اسان آذربایجان غربی دکتر کامیار داهیم مدیر کل دامپزشکی استان با اشاره به اینکه،  تأمين بهداشت عمومی جامعه  و کمک به ارتقا اقتصاد ملی و ارتقاء سلامت جمعیت دامی ، پيشگيري و مبارزه با بيماري‌هاي دامي. پيشگيري و مبارزه با بيماري‌هاي مشترك بین  انسان و دام  یکی از اصلی ترین راهبردهای ارتقاء بهداشت دام بوده که نتیجه آن ارتقاء سطح اقتصادی ملی و بهداشت عمومی جامعه می باشد.

 دکتر داهیم گفت :  مایه کوبی صحیح و بموقع دامها علیه بیماریهای واگیردار و غیر واگیر دار  نقش ارزنده ای در  جهت جلوگیری  از بروز تلفات  و بهبود کیفیت تولیدات دامی می باشد  که این امر  موجب کمک به ارتقاء اقتصاد دامدار و نهایتا  افزایش سطح بهداشت عمومی جامعه می گردد .

 وی گفت : در  همین راستا به منظور  کنترل و پیشگیری و  مبارزه با بيماريهاي دامي و مشترك بين انسان و دام و پيشگيري از بروز بيماري هاي واگير دار و غير واگيردار  دامي با استناد به نتایج حاصل از ثبت روزانه اطلاعات بیماری های دامی در سامانه پایش و مراقبت بیماریهای دامی سازمان دامپزشکی کشور طی 6 ماهه  اول سال 97 تعداد 12 میلیون 156 هزار و 759 نوبت سر، دام  سبک و سنگین با برنامه ریزی منسجم و با استفاده از توان بخش دولتی و  غیر دولتی  با نظارت کارشناسان شبکه های دامپزشکی بر علیه بیماریهای واگیردار و غیر واگیر دار دامی  مایه کوبی و   ایمن سازی شده اند.

  • کد خبر: ١٥٨٦/
  • ٠٩:٢١ - 1397/08/06/
  • تعداد بازدید: 53

خروج