< اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی
 


چاپ
ارسال به دوست

سلماس : برگزاری جلسه ستاد مقابله با آنفلوانزای فوق حاد پرندگان

ابلاغ دستور العمل و تاکید بر آمادگی کلیه اعضای ستاد آنفلوانزای شهرستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی آذربایجان غربی، دکتر حمید فیضی وقاصلو رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان سلماس  از برگزاری دومین جلسه ستاد مقابله با آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در محل سالن جلسات مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان خبر داد.

در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از حضور اعضای ستاد، آخرین دستورالعمل اجرایی مدیریت بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان ابلاغ و تمامی اعضای محترم در جریان آخرین تصمیمات ستاد ملی قرارگرفتند. همچنین آخرین وضعیت موجود و گردش بیماری در جهان، کشور و منطقه توسط شبکه دامپزشکی  تشریح و  اعضای ستاد در جریان امور قرار گرفتند.

دکتر فیضی برگزاری جلسات متعدد آموزشی برای گروه­های در معرض خطر، آمادگی نیروهای آموزش دیده، تامین تجهیزات، بازدید از زیستگاه­های پرندگان مهاجر، خبرگیری روزانه از واحدهای پرورشی و روستاها و... را از جمله مهمترین اقدامات صورتگرفته برشمرد و بر استمرار اقدامات فوق و آمادگی دستگاه­های عضو ستاد برای مقابله با شرایط احتمالی خطر تاکید کرد.

رییس شبکه دامپزشکی سلماس از مردم خواست در صورت مشاهده تلفات در پرندگان وحشی، ضمن اجتناب از دست زدن به پرندگان، موضوع را به شبکه دامپزشکی شهرستان اطلاع دهند. شماره تلفن تماس شبکه دامپزشکی سلماس 04435245858

  • کد خبر: ٤٥٣٠/
  • ٠٧:٥٢ - 1397/10/17/
  • تعداد بازدید: 116

خروج