< اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی
 


چاپ
ارسال به دوست

مهاباد :برخورد قانونی با عاملین عرضه غیر مجاز مرغ زنده و جلوگیری از فعالیت عاملين فروش

زنده فروشي در بازارهاي محلي و مغازه هاي مرغ فروشي يكي از مهمترين تهديدات عليه بهداشت عمومي جامعه مي باشد. كه بي توجهي به آن مي تواند مقدمات شيوع برخي از بيماريهاي مشترك بين انسان وطيور را فراهم كند،و علاوه بر به خطر انداختن سطح سلامتي جامعه خسارت اقتصادي فراواني نيز بهمراه داشته باشد .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی، حسن پور  رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان مهاباد از برخورد قانونی با عاملین عرضه  غیر مجاز مرغ زنده و جلوگیری از فعالیت عاملین فروش در این شهرستان خبر داد.  

وی گفت : در اين راستا با استناد به تصميمات اتخاذ شده در شورای بهداشت شهرستان مهاباد  جهت جلوگيري از كشتار طيور زنده در اماكن و معابر عمومي و بر چيدن دست عوامل موثر در اين موضوع با تشکیل اکیپ های مشترک با  همكاري ستاد اجرائيات شهرداري شبکه بهداشت و درمان و نیروی انتظامی، 40 مورد بازرسی  دروه ای در سطح شهرستان مهاباد انجام گرفته است که با تشکیل 16 مورد پرونده بهداشتی 12 واحد مرغداری غیر مجاز شناسایی که  به مراجع فضایی معرفی و پلمپ گردیده است. 

وی با اشاره  فرهنگ سازی و آموزش همگانی توسط کارشناسان شبکه  شهرستان مهاباد گفت: برخورد با عاملین عرضه غیر مجاز مرغ زنده در سطح شهرستان بطور مستمر ادامه دارد و از کلیه شهروندان محترم تقاضا مند شد کلیه فراورده های خام دامی خود را از مراکز دارای پروانه بهداشتی و تحت نظارت دامپزشکی خریداری و هرگونه موارد غیر بهداشتی را در اسرع وقت به شبکه دامپزشکی شهرستان اطلاع رسانی نمایند.

  • کد خبر: ٣٠٤٥/
  • ١٠:٥٣ - 1397/09/14/
  • تعداد بازدید: 87

خروج