< اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی
 


چاپ
ارسال به دوست

تکاب : برگزاری کارگاههای آموزشی-ترویجی با موضوع " پیشگیری از بیماریهای مشترک بین انسان و دام" ویژه دانش آموزان مقاطع متوسطه در سطح مدارس

آموزش و ترویج در حوزه دامپزشکی نقش موثری در کنترل و پیشگیری بیماریها و همچنین بهبود سطح بهداشتی جامعه و تقویت فرهنگ مصرف غذایی جامعه دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی، دکتر احمد بهرامی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان تکاب از برگزاری یک دوره کلاسهای آموزشی-ترویجی با موضوع "پیشگیری از بیماری های مشترک بین انسان و دام" در سطح آموزشگاههای مقاطع متوسطه شهرستان تکاب خبر داد.

وی با اعلام این خبر گفت: این کلاسهای آموزشی با  همکاری مدیریت آموزش و پرورش ، با رویکرد آموزش چهره به چهره ،در راستای افزایش اطلاعات و آگاهی دانش آموزان با نکات مهم پیشگیری از بیماریهای مشترک مانند بروسلوز، تب خونریزی دهنده کریمه کنگو، آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و... برگزار می شود.

دکتر بهرامی خاطر نشان کرد: در این کلاسهای آموزشی ،به منظور آشنایی دانش آموزان با اهمیت فعالیتهای دامپزشکی در راستای تأمین سلامت و بهداشت عمومی جامعه ، اهم وظایف و مسئولیتهای سازمان دامپزشکی نیز تشریح میگردد.

ایشان در ادامه افزود: آموزش و ترویج در حوزه دامپزشکی نقش موثری در کنترل و پیشگیری بیماریها و همچنین بهبود سطح بهداشتی جامعه و تقویت فرهنگ مصرف غذایی جامعه داشته و به همین دلیل سعی شده در این کلاسها مطالبی نیز در خصوص بهبود فرهنگ مصرف فرآورده های خام دامی و ممانعت از کشتار های غیر مجاز ارائه گردد.

وی در پایان گفت: این دوره از کلاسهای آموزشی که از اواسط آبانماه سالجاری آغاز شده، تاکنون در 4 آموزشگاه شهرستان تکاب، این دوره ها برگزار شده و بیش از 320 نفر دانش آموز مقطع متوسطه اول و دوم از این کلاسها استفاده نموده اند

  • کد خبر: ٢٩٠١/
  • ٠٧:٥٦ - 1397/09/11/
  • تعداد بازدید: 131

خروج