چاپ
ارسال به دوست

اجرای مرحله سوم طرح واکسیناسیون رایگان طیور بومی و روستایی علیه بیماری نیوکاسل در استان آذربایجان غربی

بیماری نیوکاسل یکی از بیماری‌های مهم و خطرناک طیور است که هر ساله خساراتی را به مرغداران صنعتی و روستایی وارد می‌کند و در صورت بروز و عدم کنترل، جمعیت طیورصنعتی استان را با خسارات سنگینی مواجه خواهد کرد که بر این اساس واکسیناسیون طیور از اصلی‌ترین راه‌های پیشگیری از این بیماری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی، دکتر سید امید خلیل زاده مدیر کل دامپزشکی استان با اعلام این خبر گفت : در راستای برنامه ملی کنترل بیماری نیوکاسل و بر اساس وظایف قانونی سازمان دامپزشکی کشور در مبارزه با بیماری‌های دامی و جلوگیری از سرایت و انتشار آنها،  سومین مرحله طرح ملی واکسیناسیون رایگان طیور بومی و  روستایی با استفاده از واکسن مقاوم به حرارت نیوکاسل در سطح  استان از تاریخ ۲۵ مهر ماه سالجاری به مدت ۳۰ روز کاری به مرحله اجرا گذارده خواهد شد .
 
وی هدف از اجرای این طرح را  کنترل و پیشگیری از این بیماری عنوان کرد وگفت:
با  اجرای این طرح  در طیور بومی و  روستایی، از انتشار بیماری به واحدهای صنعتی، جلوگیری بعمل آمده  و باعث  کاهش خسارت ناشی از بیماری نیوکاسل و کمک به اقتصاد خانوارهای روستایی میشود .
 
لازم به ذکر است  پیش بینی میگردد در این طرح حدود   یک میلیون  قطعه طیور بر علیه بیماری نیوکاسل واکسیناسیون و ایمن سازی شوند .     

 


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٦٧٦١/
  • ٢٣:٤٩ - 1399/07/25/
  • تعداد بازدید: 60

خروج