چاپ
ارسال به دوست

بازدید سرپرست دامپزشکی استان از روند قربانی دامهای نذری در کشتارگاه شهرستان ارومیه در روز عید سعید قربان

دکتر سید امید خلیل زاده به همراه مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه و معاون سلامت دامپزشکی استان با حضور در کشتارگاه دام شهرستان ارومیه از روند نظارت های بهداشتی و شرعی بر قربانی دام ها بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی ، دکتر سید امید خلیل زاده سرپرست دامپزشکی استان  به همراه مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه و معاون سلامت دامپزشکی با حضور در کشتارگاه دام شهرستان ارومیه  و همچنین در  مراکز خرید دام به طور مستقیم بر روند اجرای اقدامات و خدمات انجام شده  توسط دامپزشکی قرار گرفت .

در این بازدید دکتر سید امید خلیل زاده بر اجرای دستورالعمل های دامپزشکی و پروتکلهای ابلاغی وزارت بهداشت در روز عید قربان تاکید نمود. و گفت : به منظور کنترل و پیشگیری از انتقال آلودگی های ثانویه و همچنین اقدامات پیشگیرانه مقابله با بیماری کرونا ویروس با توجه به شرایط خاصی که به وجود آمده بهترین مکان برای ذبح دام  قربانی در روز عید سعید قربان کشتار گاه‌های دام می‌باشند.

حجت السلام والمسلمین مهدی ولی زاده نیز در این بازدید گفت : در شریعت اسلامی ذبح حیوان حلال گوشت دارای آداب وشرایط خاصی است که در صورت عدم مراعات این شرایط ، ذبیحه به میته تبدیل میشود وخوردن آن حرام وموجب اثرات منفی در جسم وروح انسان خواهد بود است که مومنین باید در ذبح قربانی های خود دقت لازم را بعمل آورند.

یادآور می شود : در این روز   به منظور حفظ سلامت مصرف كنندگان  گوشت قرباني و تأمين  بهداشت عمومي ، با هماهنگي هاي بعمل آمده با استانداري ، فرمانداريها ، شهرداريها ، امامان جمعه و جماعات و با به كار گيري بيش از 130 نفر نيروي فني اعم از دامپزشك ، بازرس گوشت و ناظر ذبح شرعي در قالب 62 اكيپ نظارتي و بازرسي شرعي و بهداشتي دامپزشكي ( 22 اكيپ ثابت و  40 اكيپ سيار)  درسطح استان آماده نظارت های بهداشتی و شرعی  دامهاي نذري و قرباني( گاو ، گوسفند و بز ) بوده و ضمن  با رعايت اصول فني ، بهداشتي و شرعي  در روز عيد سعيدقربان در کشتارگاههای دام در سطح استان بطور رايگان نسبت به بازرسی لاشه های استحصالی اقدام گردید .  

 

 

 

 


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٤٣٤١/
  • ١٠:٥٤ - 1399/05/11/
  • تعداد بازدید: 206

خروج