< اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی
 


چاپ
ارسال به دوست

بوکان : صدور 509 فقره گواهی بهداشتی حمل فرآورده‌ خام‌ دامی

رئیس شبکه دامپزشکی بوکان گفت: ۵۰۹ فقره گواهی بهداشت قرنطینه‌ای حمل فرآورده‌ خام‌دامی از ابتدای سال‌جاری تاکنون در این شهرستان صادر شده‌است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی ،  اسماعیل محمدیانی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بوکان  با اعلام این خب گفت : طبق قانون، نقل و انتقال تمامی محموله‌های دام زنده، فرآورده‌های خام‌دامی و خوراک دام باید با موافقت سازمان دامپزشکی صورت گرفته و متقاضیان حمل باید برای دریافت گواهی  جمل بهداشتی اقدام کنند تا هنگام حمل با مشکل مواجه نشوند.

وی اظهار داشت: از مجموع گواهی‌های صادر شده،  ۲۰۴ فقره برای حمل گاو و گوساله به تعداد سه هزار و ۲۰۶ راس و ۱۴۶ فقره برای حمل گوسفند و بز به تعداد ۱۱ هزار و ۲۸۵ راس به مقصد شهرهای تهران، همدان، یزد، قم، اصفهان و زنجان صادر شده است.

وی با اشاره به صدور ۸۵ مجوز حمل گوشت مرغ به وزن  ۱۵۸ تُن اظهار کرد: در سال‌ جاری همچنین پنج مورد مجوز حمل گوشت گاو و گوساله به میزان پنج‌هزار و ۲۵۰ کیلوگرم از این شهرستان صادر شده است.

محمدیانی از صدور ۲۶ فقره مجوز حمل تخم‌ مرغ نطفه‌دار نیز خبر داد و اضافه کرد: صدور این تعداد مجوز برای انتقال یک‌میلیون و ۴۰۶ هزار و ۱۶۰ عدد تخم مرغ نطفه‌دار از سه واحد مرغ مادر این شهرستان بود.

رییس شبکه دامپزشکی بوکان گفت: در پنج ماه نخست سال‌جاری ۱۴۳ مورد مجوز حمل مرغ زنده نیز به مقصد کشتارگاه‌های سطح استان به تعداد ۲۰۰ هزار و ۷۱۶ قطعه صادر شده و در اختیار این مراکز قرار گرفته است.

  • کد خبر: ٢٤٣٧٦٥/
  • ٠٨:٢٣ - 1398/06/28/
  • تعداد بازدید: 20

خروج