< اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی
 


چاپ
ارسال به دوست

واکسیناسیون بیش از 670 هزار نوبت رأس دام سبک و سنگین بر علیه انواع بیماریهای دامی در 7 ماهه اول سال 97 در شهرستان تکاب

از ابتدای سالجاری شبکه دامپزشکی تکاب با استفاده از توان بخش خصوصی و حضور به موقع و اطلاع رسانی گستره در سطح روستاهای تابعه شهرستان، برنامه های مبارزه با بیماریهای دامی را از طریق انجام عملیات پایش ،مراقبت و واکسیناسیون در سطح جمعیت دامی شهرستان انجام داده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی، دکتر بهرامی ،رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان تکاب در گفتگو با این روابط عمومی گفت: در طول 7 ماهه سال 97 بیش از 670 هزار نوبت رأس دام سبک و سنگین بر علیه انواع بیماریهای دامی در شهرستان تکاب مایه کوبی گردید.

دکتر بهرامی با اعلام این خبر گفت: از ابتدای سالجاری شبکه دامپزشکی تکاب با استفاده از توان بخش خصوصی و حضور به موقع و اطلاع رسانی گستره در سطح روستاهای تابعه شهرستان، برنامه های مبارزه با بیماریهای دامی را از طریق انجام عملیات پایش ،مراقبت و واکسیناسیون در سطح جمعیت دامی شهرستان انجام داده است.

ایشان خاطر نشان کرد: در شهرستان تکاب بیش از 110 واحد اپیدمیولوژیک دامی وجود داشته و بالغ بر 185 هزار رأس دام سبک و بیش از 7500 رأس دام سنگین، جمعیت دامی شهرستان را تشکیل می دهد و دامپزشکی با انجام اقدامات پیشگیرانه و واکسیناسیون به موقع ، وظیفه حفاظت و صیانت از این جمعیت دامی را بر عهده دارد.

وی در ادامه تصریح کرد: در طول 7 ماهه سالجاری شبکه دامپزشکی تکاب با اعزام اکیپ های مایه کوب دامپزشکی بخش دولتی و خصوصی به تمامی روستاهای تابعه، تعداد 20473 نوبت رأس دام سنگین و 658898 نوبت رأس دام سبک را بر علیه انواع بیماریهای دامی و مشترک بین انسان و دام را تحت پوشش واکسیناسیون قرار داده و در مجموع 679371 نوبت رأس انواع دام در طی این مدت، مایه کوبی شده است.

وی اظهار داشت: عملکرد واکسیناسیون 7 ماهه سالجاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از 30 درصد افزایش یافته است .

رئیس شبکه دامپزشکی تکاب افزود: واکسیناسیون به موقع ضامن سلامتی دامها و حافظ سرمایه دامداران می باشد و با توجه به آغاز فاز دوم واکسیناسیون دامهای سنگین بر علیه بیماری پر مخاطره تب برفکی از نیمه مهرماه، به تمامی دامداران عزیز توصیه میگردد در اسرع وقت دامهای خود را در مقابل این بیماری واکسینه نموده و همکاری لازم را با اکیپهای مایه کوب دامپزشکی به عمل آورند.

وی در پایان گفت: پیش بینی می شود تا پایان فاز دوم واکسیناسیون دامهای سنگین در آبانماه سالجاری، بیش از 6000 رأس گاو و گوساله بر علیه بیماری تب برفکی در شهرستان تکاب مایه کوبی گردد.

 

  • کد خبر: ١٦٨٧/
  • ٠٨:٥١ - 1397/08/09/
  • تعداد بازدید: 52

خروج