< اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی
 


چاپ
ارسال به دوست

پیرانشهر : برگزاری دوره آموزشی پیشگیری و کنترل بیماری تب برفکی با حضور فرماندار و بخشدار بخش لاجان و دهیاران و شوراها ومسولین ذیربط.

تاکید بر اولویت قرار دادن آموزش های مطلوب به جهت پیشگیری و کاهش کانون های بیماری ، قرنطینه کردن دام های مبتلا و دام های تازه خریداری شده علی الخصوص از میادین دواب

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی، دکتر سید احمدی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان پیرانشهر از برگزاری دوره آموزشی پیشگیری و کنترل بیماری تب برفکی  با حضور فرماندار و بخشدار و دهیاران و شوراها در بخش لاجان خبر داد.

در این دوره آموزشی ابتدا با نگاهی به سوابق بیماری تب برفکی در سال های گذشته  مواردی برای دهیاران توضیح داده شد، سپس تعریف ساده ای از بیماری و  عوامل موثر در شیوع و همه گیری بیماری در منطقه و راه های مقابله با آن و نیز در اولویت قرار دادن آموزش های  مطلوب به جهت  پیشگیری و کاهش کانون های بیماری ، قرنطینه کردن دام های مبتلا و دام های تازه خریداری شده علی الخصوص از میادین دامی پرخطر منطقه مورد بحث قرار گرفت .

در ادامه فرماندار پیرانشهر نیز با اشاره به جایگاه ویژه این شهرستان در صنعت  دامپروری  می طلبد که  دهیاران همکاری همه جانبه را با شبکه دامپزشکی در جهت کاهش کانون های بیماری  و اطلاع رسانی و آموزش به روستاییان داشته باشند.

  • کد خبر: ١٢٩٧٧٣/
  • ١٠:٣٦ - 1398/02/24/
  • تعداد بازدید: 29

خروج