چاپ
ارسال به دوست

میاندوآب : طرح رایگان مایه‌کوبی تب‌مالت ۶۵ هزار راس جمعیت دامی سنگین‌آغاز شد

رییس شبکه دامپزشکی‌ میاندوآب‌ گفت: طرح رایگان واکسیناسیون ۶۵ هزار راس از جمعیت دامی این شهرستان علیه بیماری بروسلوز (تب مالت) آغاز شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایبجان غربی، " دکتر مهدی فتاحی" رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان میاندوآب اظهار داشت: طرح رایگان واکسیناسیون تب مالت تا ۳۰ بهمن ماه ادامه خواهد داشت و در طول اجرای آن، ۴۸ هزار راس گاو و ۱۷ هزار راس گوسفند واکسینه می‌شوند.

وی با بیان اینکه این طرح توسط ۱۸ تیم بخش خصوصی و ۲ تیم بخش دولتی اجرا می‌شود، افزود: بخشداران، دهیاران و بهورزان مستقر در واحدهای روستایی در خصوص جلب همکاری دامداران و افزایش آگاهی در راستای پوشش حداکثری واکسیناسیون بر علیه این بیماری مشترک بین دام و انسان همکاری‌های لازم را با اکیپ‌های واکسیناسیون دامپزشکی داشته باشند.

وی اضافه کرد: با توجه به این که انتقال عامل بیماری بروسلوز به واحدهای دامداری به طور عمده از طریق خرید دام‌های جدید صورت می‌گیرد، به دامداران توصیه می‌شود که از خرید دام‌های بدون پیشینه بهداشتی مشخص و مطلوب که واکسینه نشده‌اند خودداری کنند و با اکیپ‌های واکسیناسیون همکاری مناسب جهت مایه کوبی دام ها داشته باشند، تا این مهم به نحو مطلوب میسر شود.

فتاحی همچنین از شهروندان در خواست  نمود تا حد امکان از شیر و محصولات لبنی پاستوریزه استفاده کنند و در صورت استفاده از شیر خام، آن را قبل از مصرف به طور کامل بجوشانند.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٩٠٥٣/
  • ٠٩:١٢ - 1399/10/23/
  • تعداد بازدید: 47

خروج