چاپ
ارسال به دوست

تکاب : برگزاری جلسه ستاد کنترل و پیشگیری بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در شهرستان

بر هماهنگی حداکثری و استفاده از ظرفیت ها و امکانات ادارات و دستگاههای اجرایی شهرستان برای مقابله با این بیماری تاکید گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی، دکتر احمد بهرامی، رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان تکاب از برگزاری جلسه ستاد کنترل و  پیشگیری بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در این شهرستان خبرداد.

دکتر بهرامی با اعلام این خبر افزود: با توجه به فرا رسیدن فصل سرما و احتمال رخداد بیماریهای تنفسی پرندگان در این فصل، لزوم آمادگی دستگاههای اجرایی ذیربط جهت مقابله با این بیماریها و هوشیاری همه جانبه در خصوص پیشگیری و مبارزه با این بیماریها به ویژه در ادارات دامپزشکی ضرورت داشته و این جلسه به منظور هماهنگی بین بخشی با اعضای ستاد شهرستانی به ریاست حسن عباسی، معاون محترم برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار و حضور سایر مسئولین و نمایندگان ادارات ذیربط این شهرستان برگزار گردید.

وی گفت: در این جلسه مهمترین موضوعات و دستورالعملهای مرتبط با پیشگیری بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان مورد بازبینی قرار گرفت و بر هماهنگی حداکثری و استفاده از ظرفیت ها و امکانات ادارات و دستگاههای اجرایی شهرستان برای مقابله با این  بیماری تاکید گردید.

ایشان در پایان خاطر نشان کردند: از شهرونان محترم به ویژه ساکنین روستاها تقاضا میگردد هر گونه تلفات مشکوک ماکیان و پرندگان خانگی خود را در اسراع وقت به اداره دامپزشکی و یا خانه های بهداشت روستایی گزارش نموده و حتی الامکان  طیور خانگی را در قرنطینه و در حیاط منازل نگهداری نموده و نسبت به ضد عفونی جایگاه نگهداری آنها اقدام نمایند. 

شهرستان تکاب در جنوب استان آذربایجان غربی واقع شده و مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان که از آثار ثبت شده در سازمان یونسکو می باشد در 40 کیلومتری شمال شرقی این شهرستان قرار دارد


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٧٥٠٦/
  • ٠٨:٠٨ - 1399/08/24/
  • تعداد بازدید: 215

خروج