چاپ
ارسال به دوست

تکاب : برگزاری کلاسهای آموزشی-ترویجی کنترل و پیشگیری از بیماریهای مشترک ویژه دامداران روستایی

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان تکاب : طی این دوره تعداد 8 کلاس آموزشی-ترویجی ویِژه دامداران عشایری و روستایی شهرستان تکاب برگزار شده و بیش از 280 نفر بهره بردار روستایی از این دوره های آموزشی استفاده نموده اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی، دکتر احمد بهرامی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان تکاب از برگزاری یک دوره کلاسهای آموزشی-ترویجی با موضوع "کنترل و پیشگیری بیماریهای مشترک بین انسان و دام با محوریت تب مالت" ویژه دامداران روستایی این شهرستان خبر داد.

دکتر بهرامی با اعلام این خبر گفت:با توجه به اینکه کنترل و پیشگیری بیماریهای مشترک بین انسان و دام اهمیت ویژه ای از نظر بهداشت عمومی دارد، لذا  آگاهی دادن به دامداران و بهره برداران روستایی به منظور رعایت مسائل بهداشتی-قرنطینه ای می تواند در کنترل این بیماریها مثمر ثمر باشد.

رئیس شبکه دامپزشکی تکاب در ادامه خاطر نشان کرد: با هدف حفظ سرمایه دامی منطقه و ارتقاء سطح بهداشت عمومی جامعه، کارشناسان این شبکه با همکاری شبکه بهداشت و درمان تکاب در پاییز سالجاری با حضور در مساجد تعدادی از روستاهای شهرستان تکاب ، اقدام به برگزاری کلاسهای آموزشی-ترویجی  در خصوص کنترل و پیشگیری از  بیماریهای مشترک بین انسان و دام با محوریت بیماری بروسلوز (تب مالت) می نمایند.

وی گفت: بروسلوز از مهمترین بیماریهای مشترک بین انسان و حیوان بوده  و میکروب عامل آن از دامهای آلوده مانند گاو، گوسفند، بز و... به انسان منتقل میشود و برای پیشگیری از این بیماری ضمن واکسیناسیون دامهای اهلی می بایست شهروندان محترم به ویژه روستائیان مسائل بهداشتی مانند استفاده از دستکش و ماسک در تماس با دام و فرآورده های دامی، ضدعفونی جایگاه، جوشاندن کامل شیر و استفاده از لبنیات پاستوریزه،خوددداری از مصرف گوشت حاصله از کشتارهای غیر مجاز و... را رعایت نمایند.

دکتر بهرامی در پایان تصریح کرد: طی این دوره  تعداد 8 کلاس آموزشی-ترویجی ویِژه دامداران عشایری و روستایی شهرستان تکاب برگزار شده و بیش از 280 نفر بهره بردار روستایی از این دوره های آموزشی استفاده نموده اند.

 


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٧٤٤٢/
  • ٠٨:١٨ - 1399/08/21/
  • تعداد بازدید: 98

خروج