چاپ
ارسال به دوست

ارومیه : انجام بیش از 19 هزار مورد بازرسی از مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی طی 6 ماهه نخست سال 99

رییس شبکه دامپزشکی ارومیه : بازرسین بهداشتی این اداره تعداد 19هزار و 87 مورد بازدید کارشناسی از مراکز بسته‌بندی، و عرضه فرآورده‌های خام دامی طی 6 ماهه نخست سال 99 انجام دادند .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی ، دکتر تورج دماوندی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان ارومیه گفت : بنا بر وظایف سازمان دامپزشکی هر محصول و فرآورده خام دامی از مزرعه تا سفره تحت نظارت بهداشتی سازمان دامپزشکی است.

وی ادامه داد: طی انجام 19هزار 87 مورد بازدید و پایش‌های از مراکز عرضه و فروش فرآورده‌های خام دامی در شهرستان ارومیه بالغ بر 20 تُن انواع فرآورده های خام دامی غیرقابل مصرف ضبط و جمع‌آوری و معدوم سازی شده است .

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان ارومیه بر رعایت اصول و ضوابط بهداشتی در تولید و عرضه فرآورده‌های خام دامی تاکید کرد و افزود: بازرسان دامپزشکی به منظور حفظ سلامت و امنیت غذایی مردم بر نگهداری و عرضه فرآورده‌های خام دامی در کارخانه‌ها، سردخانه‌ها، مراکز توزیع، فروشگاه‌های عرضه نظارت مستمر و دقیقی دارند.

دکتر دماوندی گفت :در همین راستا 53 واحد غیربهداشتی و متخلف عرضه  فرآورده های خام دامی نیز پلمپ گردیده است و تعداد 10 واحد متخلف نیز به مراجع قضایی معرفی شده اند .


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٦١٦١/
  • ١٣:٢٤ - 1399/07/13/
  • تعداد بازدید: 175

خروج