چاپ

       
ارسال به دوست

   


   

       

           

               
           

           

               


               

مهاباد : معدوم سازی بیش از 250 کیلوگرم گوشت غیر قابل مصرف در طرح تشدید نظارت بهداشتی


               

در بازرسی های مشترک شبکه دامپزشکی با ادارات بهداشت درمان ، تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف در طرح تشدید نظارت بهداشتی دامپزشکی ، بر مراکز عرضه و توزیع فرآورده های خام دامی بیش از 250 کیلو گرم گوشت فاسد و غیر قابل مصرف ضبط و از چرخه مصرف خارج گردیده است .


           

       

   


   

       

           

 به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی ، بایزید حسن پور رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان مهاباد  با اشاره  به  اجرای طرح تشدید نظارت بهداشتی دامپزشکی  برمرکز عرضه  و توزیع فرآورده های خام دامی در ایام تعطیلات  نوروزی که از 25 اسفند 97 لغایت 17 فروردین 98 ادامه دارد گفت : به دلیل افزایش عرضه و تقاضای مواد پروتئینی و فرآورده های خام دامی درایام نوروز و در راستای تامین سلامت و امنیت غذایی شهروندان و ارتقای سطح کیفی و بهداشتی فرآورده های خام دامی نظارت های بهداشتی  مستمر و مداوم  و سرزده توسط کارشناس این شبکه صورت می گیرد.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان مهاباد هدف از بازدید های سر زده را کنترل و جلوگیری از تخلفات بهداشتی بدلیل افزایش فروش انواع فرآورده های خام دامی در این ایام دانست و گفت : عمدترین تخلفات صورت گرفته در این رابطه عدم رعایت موازین بهداشتی است .  

 وی گفت : در بازرسی های مشترک شبکه دامپزشکی با ادارات بهداشت درمان ، تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف از مراکز عرضه و توزیع فرآورده های خام دامی بیش از  250 کیلو گرم گوشت فاسد و غیر قابل مصرف ضبط و از چرخه مصرف خارج گردیده است که در همین راستا دو نفر متخلف بهداشتی به مراجع فضایی معرفی شده است .

حسن پور افزود: توصیه دامپزشکی به متصدیان عرضه و شهروندان این است که به تاریخ انقضاء، شکل ظاهری و تاییدیه دامپزشکی در هنگام عرضه و خریداری فرآورده های خام دامی دقت نمایند تا ناخواسته موجب به خطر افتادن بهداشت عمومی جامعه نشوند.

وی تصریح کرد: در صورت مشاهده فراورده های خام دامی غیر قابل مصرف انسانی توسط بازرسین دامپزشکی متخلفین برابر قانون مورد پیگرد قضایی قرار خواهند گرفت.


       

   

   

       

             

 •                 کد خبر: ٨٢٣٨/
             

 •            

 •                 ١٢:١٢ - 1398/01/14/
             

 •            

 •                 تعداد بازدید: 87
             

 •        

   


   

   

       
کلید واژه ها

       
   

   

 


خروج