چاپ

       
ارسال به دوست

   


   

       

           

               
           

           

               


               

مهاباد : توقیف و جلوگیری از فعالیت 4 دستگاه خودرو یخچالدار بدون پروانه بهداشتی دامپزشکی


               

رئیس شبکه دامپزشکی مهاباد گفت: چهار دستگاه خودرو پخچال دار که بدون پروانه بهداشتی حمل اقدامات به توزیع فرآورده های خام دامی می نمودند با حکم قضایی در این شهرستان شناسایی و توقیف شد.


           

       

   


   

       

           

 به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی ، بایزدید حسن پور رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان مهاباد در گفتگو با روابط عمومی دامپزشکی استان با اعلام این خبر گفت :  به منظور اجرای دستورالعمل‌های دامپزشکی در عملیاتی مشترک با نیروی انتظامی، این خودروهای بدون پروانه در این شهرستان شناسایی و پس از توقیف تحویل مراجع قضایی شدند.
وی ادامه داد: در همین راستا حکم قضایی برای توقیف ۲ دستگاه خودرو دیگر نیز که بدون پروانه بهداشتی اقدام به جابجایی فرآورده های خام دامی  می کنند نیز اخذ شده که در اسرع وقت توقیف خواهد شد.
وی اظهار داشت: حمل غیرمجاز فرآورده های خام دامی سبب انتشار بیماری‌های واگیر دامی، بیماری‌های مشترک انسان و دام و همچنین موجب تهدید امنیت بهداشت عمومی می‌شود.
 رئیس شبکه دامپزشکی مهاباد بیان کرد: طبق قانون سازمان دامپزشکی کشور جابجایی و حمل و نقل هر نوع دام و طیور و فرآورده های خام دامی بدون اخذ مجوز و گواهی بهداشتی دامپزشکی ممنوع است و با متخلفان به شدت برخورد می شود.


وی از عرضه کنندگان و تولیدکنندگان فرآورده های خام دامی این شهرستان خواست ضمن رعایت اصول بهداشتی و قوانین موجود، با بازرسین و  نظارت بهداشتی  دامپزشکی همکاری لازم را داشته باشند.
حسن پور از شهروندان نیز خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن های 42442228 و 42442229 این شبکه اطلاع دهند تا در کمترین زمان موضوع بررسی شود و از خرید گوشت دام نیز از قصاب های دوره گرد و گوشت هایی که ممهور به مهر دامپزشکی نباشد، خودداری کنند.


وی به شهروندان اطمینان داد که فرآورده های خام دامی که در کشتارگاه با نظارت بازرسان این شبکه ذبح شده و ممهور به مُهر دامپزشکی باشد، به طور کامل سالم و بهداشتی است.

 


       

   

   

       

             

 •                 کد خبر: ١٣٢٧٠٠/
             

 •            

 •                 ١١:١١ - 1398/03/01/
             

 •            

 •                 تعداد بازدید: 125
             

 •        

   


   

   

       
کلید واژه ها

       
   

   

 


خروج