• 1401/09/01 - 08:13
  • تعداد بازدید : 55
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه

ماکو: اقدامات شبکه دامپزشکی در راستای مبارزه با بیماری بروسلوز

نیمه اول سال بیشترین میزان پوشش روستا ها در ده سال گذشته برای واکسیناسیون بروسلوز بره و بزغله در شهرستان ماکو اجرا شده است و برای نیمه دم سال واکسیناسیون گاو و گوساله در دستور کار قرار دارد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی ، فاطمه آیرم رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان ماکو با اعلام این مطلب گفت : بیماری بروسلوز جز بیماری های مشترک بین انسان و دام بوده که اهمیت فوق العاده ای به جهت مسری بودن و قابلیت انتقال از طریق فرآوده های خام دامی که مورد مصرف روزانه انسان قرار میگیرد، دارا میباشد.

 وی افزود : در همین راستا انجام واکسیناسیون بره و بزغاله در نیمه اول سال در سال  1401 با بیشترین میزان پوشش روستا در ده سال گذشته  صورت گرفته است و 105 روستا مورد پوشش واکسیناسیون قرار گرفته و برای نیمه دوم سال واکسیناسیون گاو و گوساله در دستور کار قرار دارد.

 رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان ماکو تصریح کرد : در خصوص آموزش های لازم برای روستائیان  از ابتدای سال 1401تا کنون  تعداد 475 نفر تشکیل کلاس های ترویجی با موضوع بیماری های مشترک و با محوریت بروسلوز در محل شبکه دامپزشکی ، روستا ، اداره جهاد کشاورزی ، مورد آموزش قرار گرفته اند.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان ماکو,اخبار شهرستان صفحه اصلي
  • کد خبر : 294667
کلمات کلیدی
karimzade بهروز کریم زاده

karimzade بهروز کریم زاده

لینک کوتاه