• 1401/06/20 - 09:31
  • تعداد بازدید : 147
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

دومین جلسه شورای هماهنگی اداره کل دامپزشکی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی ، جلسه  شورای هماهنگی اداره کل دامپزشکی با حضور مدیرکل دامپزشکی استان ،  مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه ، معاونین  و روسای ادارات ستادی و شهرستانی بصورت ویدئو کنفرانس با محوریت مباحث فنی برگزار شد.

در این جلسه دکتر خلیل زاده : هدف از برگزاری جلسه مذکور را هماهنگی های لازم در خصوص مصوبات و تصمیمات جلسه اخیر شورای مدیران کل که بصورت ویبنار با سازمان دامپزشکی کشور و اجرایی نمودن تاکیدات ریاست سازمان دامپزشکی بود بعنوان کرد.

دکتر خلیل زاده  گفت : با توجه به تاکیدات معاون وزیر و ریاست سازمان دامپزشکی کشور در خصوص جلوگیری از کشتار غیر مجاز در سطح ملی و استانی تمامی روسای ادارات موظف هستند مطابق با دستور العمل های  ارسالی با جدیت تمام  و با بکارگیری ظرفیت های موجود در سطح شهرستان ها نسبت به این امر اقدام نمایند.

وی  در ادامه با اشاره به برنامه زمانبندی واکسیناسیون دامهای استان بر اساس زمانبندی اعلامی سازمان دامپزشکی کشور گفت :در قالب برنامه ریزی و استفاده از توان بخش دولتی و خصوصی جهت مایه کوبی دامها باید اقدام گردد.

در ادامه دکتر خلیل زاده با  تشریح خلاصه ای از عملکرد و اقدامات صورت گرفته در 5 ماهه سال  1401 ،  با توجه به  تاکید و محوریت  قرار دادن برنامه های ابلاغی سازمان دامپزشکی کشور در خصوص جلوگیری از کشتار غیرمجاز، بهداشت و مدیریت بیماریهای دام و طیور، موضوع پژوهش، آموزش و ترویج، تربیت بهداشت یار در روستاها و عشایر  راهکارهای فنی و تخصصی را بیان نمود.

دکتر خلیل زاده در خصوص کنترل و پیشگیری از بیماریهای طیورگفت :  با توجه به اهمیت بیماریهای طیور بخصوص بیماری  انفلوانزا و آنگارا در مزارع مرغ مادر، تخمگذار نسبت به کنترل و  پیشگیری و رعایت اصول بهداشتی قرنطینه ای جهت  مقابله با بیماری می بایست در اولویت کاری قرار گیرد  و تاکید کرد روسای شهرستانها نسبت به این امر باید  اهتمام  بیشتر داشته باشند .

مدیر کل دامپزشکی استان با اشاره به فعال شدن جهاد دامپزشکی و قرارگاه محرمیت زدایی در سطح کشور، خواستار هماهنگی های بیشتر بین بخشی در این خصوص جهت ارائه خدمات به مناطق کم برخوردار و محروم استان شد و همچنین نسبت به تربیت افراد بهداشت یار در تمامی مناطق استان به همکاری ادارات آموزش،ترویج و فنی مرتبط جهت بالا بردن آگاهی جامعه هدف تاکید کرد.

دکتر خلیل زاده همچنین گفت پیرو ناکید ریاست سازمان دامپزشکی کشور در راستای تکرم ارباب رجوع و تسریع در انجام وظایف کلیه خدمات در حوزه سازمان دامپزشکی  کشور  باید در طی دوره زمانی معین که در سایت سازمان مرکزی و اداره کل قرار گرفته  خدمات ارائه گردد .

در ادامه جلسه بحث و تبادل نظر در خصوص موارد فنی و اداری توسط معاونین و روسای ادارات ستادی و شهرستانی بیان گردید و تصمیات لازم اتخاذ شد 

  • گروه خبری : اخبار اسلايدر
  • کد خبر : 290297
کلمات کلیدی
karimzade بهروز کریم زاده

karimzade بهروز کریم زاده

لینک کوتاه