• 1401/08/29 - 10:09
  • تعداد بازدید : 191
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

تکاب : برگزاری کلاسهای آموزشی-ترویجی با موضوع " کنترل و پیشگیری بیماریهای مشترک بین انسان و دام" ویژه دانش آموزان مقاطع متوسطه در سطح مدارس روستاهای شهرستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی، دکتر احمد بهرامی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان تکاب از برگزاری یک دوره کلاسهای آموزشی-ترویجی با موضوع "کنترل و پیشگیری  بیماری های مشترک بین انسان و دام" در سطح آموزشگاههای مقاطع متوسطه در روستاهای شهرستان تکاب خبر داد.

وی با اعلام این خبر گفت: این کلاسهای آموزشی با  همکاری و هماهنگی مدیریت آموزش و پرورش ، با رویکرد آموزش چهره به چهره ،در راستای افزایش اطلاعات و آگاهی دانش آموزان روستایی با نکات مهم پیشگیری از بیماریهای مشترک مانند تب مالت، تب خونریزی دهنده کریمه کنگو،سیاه زخم، آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و... برگزار می شود.

دکتر بهرامی خاطر نشان کرد: در این کلاسهای آموزشی ،به منظور آشنایی دانش آموزان با اهمیت فعالیتهای دامپزشکی در راستای تأمین سلامت و بهداشت عمومی جامعه ، اهم وظایف و مسئولیتهای سازمان دامپزشکی نیز تشریح میگردد.

ایشان در ادامه افزود: آموزش و ترویج در حوزه دامپزشکی نقش موثری در کنترل و پیشگیری بیماریها و همچنین بهبود سطح بهداشتی جامعه و تقویت فرهنگ مصرف غذایی جامعه داشته و به همین دلیل سعی شده در این کلاسها مطالبی نیز در خصوص بهبود فرهنگ مصرف فرآورده های خام دامی و ممانعت از کشتار های غیر مجاز ارائه گردد.

وی در پایان گفت: این دوره از کلاسهای آموزشی از اواسط آبانماه سال1401 آغاز شده و تاکنون در 4 مدرسه روستایی شهرستان تکاب، این دوره ها برگزار شده و بیش از 160 نفر دانش آموز مقاطع تحصیلی متوسطه از این کلاسها استفاده نموده اند.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان تکاب,اخبار شهرستان صفحه اصلي
  • کد خبر : 294560
کلمات کلیدی
karimzade بهروز کریم زاده

karimzade بهروز کریم زاده

لینک کوتاه