• 1401/08/22 - 09:59
  • تعداد بازدید : 156
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

تکاب : برگزاری کارگاه یکروزه آموزشی-ترویجی " کنترل و پیشگیری از بیماریهای واگیر و مشترک با محوریت تب برفکی و تب مالت " ویژه دامداران و مددجویان تحت پوشش کمیته امداد

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی، دکتر احمد بهرامی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان تکاب از برگزاری کارگاه یکروزه آموزشی-ترویجی با موضوع "کنترل و پیشگیری بیماریهای واگیر و مشترک بین انسان و دام با محوریت تب برفکی و تب مالت " ویژه دامداران روستایی و مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) در این شهرستان خبر داد.

دکتر بهرامی با اعلام این خبر گفت: با توجه به اینکه کنترل و پیشگیری بیماریهای مشترک بین انسان و دام از مهمترین وظایف سازمان دامپزشکی کشور می باشد، لذا  آگاهی دادن به دامداران و بهره برداران روستایی به منظور رعایت مسائل بهداشتی-قرنطینه ای می تواند در کنترل این بیماریها مثمر ثمر باشد.

رئیس شبکه دامپزشکی تکاب در ادامه خاطر نشان کرد: به منظور آگاه سازی دامداران و مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی  درحوزه دامپروری ، کارگاه یک روزه آموزشی-ترویجی کنترل و پیشگیری از بیماریهای واگیر و مشترک با محوریت تب برفکی و بروسلوز (تب مالت) در محل نماز خانه کمیته امداد این شهرستان برگزار گردید و تعداد 30 نفر مددجو از این دوره آموزشی بهره مند شدند.

وی گفت: تب برفکی و تب مالت  از مهمترین بیماریهای واگیر دامی محسوب شده و در صورت بروز میتواند خسارت بسیار زیادی به صنعت دامی منطقه وارد نماید  و برای پیشگیری از این بیماریها ضمن واکسیناسیون دامهای اهلی می بایست دامداران محترم به ویژه روستائیان مسائل بهداشتی مانند استفاده از دستکش و ماسک در تماس با دام و فرآورده های دامی، ضدعفونی جایگاه، جوشاندن کامل شیر و استفاده از لبنیات پاستوریزه،خوددداری از مصرف گوشت حاصله از کشتارهای غیر مجاز و... را رعایت نمایند.

 

  • گروه خبری : اخبار شهرستان تکاب,اخبار شهرستان صفحه اصلي
  • کد خبر : 293344
کلمات کلیدی
karimzade بهروز کریم زاده

karimzade بهروز کریم زاده

لینک کوتاه