• 1401/04/16 - 09:20
  • تعداد بازدید : 67
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

پلدشت : جلسه هماهنگی نظارت بهداشتی و شرعی دام های قربانی در روز عید سعید قربان

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی پلدشت ، جلسه هماهنگی نظارت بهداشتی و شرعی دام های ذبح شده در روز عید سعید قربان با حضور نمایندگانی از جهاد کشاورزی ، شبکه بهداشت ، نظارت بر اماکن و اتاق اصناف و شهرداری این شهرستان برگزار گردید .

دکتر  سیما جبرئیلی رئیس شبکه ، ضمن عرض خیر مقدم به حضار در جلسه پیرامون رعایت موازین و ملاحظات بهداشتی و رعایت دستورالعمل های ابلاغی در خصوص ذبح دامهای قربانی و پیامدهای عدم رعایت آنها و مخاطراتی و بیماری های مشترکی که می تواند سلامت شهروندان را تهدید نماید ،  توضیحات لازم را ارائه نمودند .

رئیس شبکه دامپزشکی پلدشت، از همشهریان خواست تا دامهای ویژه نذری عید قربان را در کشتارگاه دامی شهرستان قربانی کنند تا از آلودگی زیست محیطی و بیماریهای مشترک بین انسان و دام اجتناب گردد.

دکتر جبرئیلی افزود: همکاران شبکه دامپزشکی بمنظور حفظ سلامت و بهداشت همشهریان گرامی آماده هرگونه مشاوره بوده و توصیه اکید به مردم عزیز میشود با توجه به خطر بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو، گوشت مورد نیاز خود را از مراکز عرضه مجاز و قصابی ها تهیه و به ممهور بودن لاشه ها به مهر دامپزشکی و لیبل  نظارت شرعی توجه ویژه نمایند و از تهیه گوشت از افراد فاقد کارت بهداشتی و سرراهی مطلقا خودداری نمایند.

در پایان تمامی ادارات حاضر با تنظیم صورتجلسه ای آمادگی خود را مبنی بر تشکیل اکیپ مشترک نظارت بهداشتی و شرعی و ممانعت از کشتار غیرمجاز  در روز عید سعید قربان را اعلام نمودند .

 

  • گروه خبری : اخبار شهرستان پلدشت,اخبار شهرستان صفحه اصلي
  • کد خبر : 287988
کلمات کلیدی
karimzade بهروز کریم زاده

karimzade بهروز کریم زاده

لینک کوتاه