• 1400/04/29 - 08:38
  • تعداد بازدید : 178
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

میاندوآب : آماده باش 4 اکیپ دامپزشکی در روز عید قربان جهت نظارت بر ذیح بهداشتی و شرعی دامهای قربانی

رییس شبکه دامپزشکی میاندوآب از آمادگی و اتخاذ تدابیر لازم و تشکیل اکیپ های نظارت شرعی و بهداشتی برای روز عید قربان در شهرستان خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی ، دکتر مهدی فتاحی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان میاندوآب  با اعلام این مطلب گفت : : همه ساله قبل از فرا رسیدن عید قربان، شبکه دامپزشکی با ارگانهای ذیربط در راستی انجام نظارتهای بهداشتی و شرعی دامهای قربانی و تضمین سلامت گوشت قرمز مصرفی شهروند گرامی همکاری میکند.

وی تصریح کرد: شهرداری، شبکه بهداشت، اداره صنعت معدن و نیروی انتظامی از قبل برنامه ریزیهای لازم جهت تشکیل اکیپ های مشترک را نموده اند.

رییس شبکه دامپزشکی از مردم خواست تا دامهای ویژه نذری عید قربان را در کشتارگاه دامی شهرستان قربانی کنند تا از آلودگی زیست محیطی و بیماریهای مشترک بین انسان و دام اجتناب گردد.

دکتر فتاحی گفت: طی جلسه با شهرداری مکان خاصی برای تهیه و عرضه دام زنده مورد نیاز شهروندان در نظر گرفته شده است که از طریق شهرداری به اطلاع شهروندان خواهد رسید.

فتاحی خاطرنشان کرد: کشتارگاه صنعتی دام میاندوآب در شب و صبح عید قربان فعال بوده و آماده ارایه خدمات بهداشتی و ذبح شرعی از طریق ناظرین بهداشتی دامپزشکی دامهای قربانی شهروندان می باشد.

وی اظهار داشت: یک اکیپ ثابت در محل اداره دامپزشکی و 3 اکیپ سیار در معیت ارگانهای ذیربط در سطح شهر بر عرضه گوشت قرمز نظارت داشته و در صورت درخواست معاینه بر ذبح شرعی و بهداشتی از طرف مردم که با شماره تماسهای 45228260 و 45224522 تماس حاصل نموده و متقاضی باشند سریعا کارشناس بهداشتی و ناظر شرعی به محل قربانی اعزام خواهد شد.

وی در پایان افزود: همکاران شبکه دامپزشکی بمنظور حفظ سلامت و بهداشت همشهریان گرامی آماده هرگونه مشاوره بوده و توصیه اکید به مردم عزیز میشود با توجه به خطر بیماری تب خونریزی دهنده کریمه و کنگو، گوشت مورد نیاز خود را از مراکز عرضه مجاز و قصابی ها تهیه و به ممهور بودن لاشه ها به مهر دامپزشکی و لیبل  نظارت شرعی توجه ویژه نمایند و از تهیه گوشت از افراد بی هویت، فاقد کارت بهداشتی و سرراهی مطلقا خودداری نمایند.

وی در نهایت به افراد|: سودجو و فرصت طلب هشدار داد برابر هماهنگی های انجام گرفته با مراجع محترم قضایی و نیروی محترم انتظامی و شهرداری، با هرگونه کشتار غیرمجاز به قصد فروش و سودجویان خارج از کشتارگاه و بدون نظارت بهداشتی دامپزشکی که سلامت مردم را مورد تهدید قرار دهد، بشدت برخورد خواهد شد.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان میاندوآب,اخبار شهرستان صفحه اصلي
  • کد خبر : 275753
کلمات کلیدی
karimzade بهروز کریم زاده

karimzade بهروز کریم زاده

لینک کوتاه