• 1400/10/21 - 11:18
  • تعداد بازدید : 46
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

مهاباد:حدود هفت تن گوشت فاسد در مهاباد معدوم شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان |ذربایجان غربی ،  دکتر عباس آغاز در گفت و گو با روابط عمومی افزود: در پی دریافت گزارشی مبنی بر فعالیت مشکوک فردی در توزیع و پخش آلایش های گوشتی در یک دامداری نزدیکی شهر گوگ تپه مراتب در دستور کار بازرسان شبکه دامپزشکی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در بازرسی از این مکان مشخص شد که بیش از هفت تن آلایش خوراکی و غیرخوراکی دامی فاسد و غیرقابل مصرف جهت توزیع و ارسال، انباشت شده است.

رئیس شبکه دامپزشکی مهاباد اظهار داشت: با هماهنگی دادستان دستور توقیف و معدوم سازی این مواد پروتنئینی اخذ و همچنین پرونده قضایی نیز برای فرد خاطی تشکیل شده است.

دکتر آغاز اضافه کرد: در همین رابطه نیز یک نفر بازداشت شده و مراحل قانونی پرونده نیز در حال انجام است.

وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن‌های ۴۲۴۴۲۲۲۸ و ۴۲۴۴۲۲۲۹ این شبکه اطلاع دهند تا در کمترین زمان موضوع بررسی شود و شهروندان از خرید گوشت دام از قصابان دوره‌گرد و گوشت‌هایی که ممهور به مهر دامپزشکی نباشند، خودداری کنند.

طی ۹ ماهه امسال ۳۷ هزار و ۱۸ کیلوگرم انواع گوشت و فرآورده‌ خام دامی فاسد در این شهرستان امسال از چرخه مصرف خارج شده است.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت دارای ۶۰ واحد عرضه فرآورده‌های خام دامی است؛ در شهرستان مهاباد ۲۴۰ هزار راس دام سبک و ۲۴ هزار راس دام سنگین وجود دارد.

 

  • گروه خبری : اخبار شهرستان مهاباد,اخبار شهرستان صفحه اصلي
  • کد خبر : 280688
کلمات کلیدی
karimzade بهروز کریم زاده

karimzade بهروز کریم زاده

لینک کوتاه