• 1400/10/18 - 10:59
  • تعداد بازدید : 87
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

شاهین دژ :کشف و معدوم سازی یک لاشه‌ گوسفند کشتار غیرمجاز

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی دکتر گردعلی ، رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان شاهین دژ اظهار داشت: در پی بازرسی های به عمل آمده از واحدهای عرضه فرآورده های خام دامی و قصابی های سطح شهر توسط کارشناسان دامپزشکی یک لاشه گوسفندی بدون هویت و حاصل کشتار غیرمجاز کشف و ضبط گردید.

وی تصریح کرد: پس از کشف و ضبط لاشه با حکم و دستور قضایی موارد ضبط شده معدوم و از چرخه مصرف خارج و همچنین پرونده شخص متخلف برای رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع داده شد.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان شاهین دژ ضمن هشدار به متخلفان عرضه کشتارغیرمجاز افزود: با سودجویانی که بخواهند سلامت شهروندان را با عرضه کشتار غیرمجاز به خطر بیاندازند در صورت مشاهده به شدت برخورد خواهد شد.

دکتر گردعلی همچنین بر لزوم توجه بیشتر شهروندان بر فرآورده های خام دامی مصرفی تاکید کرد و گفت: ممهور بودن فرآورده های خام دامی به مهر و لیبل دامپزشکی تاییدی بر سلامتی فرآورده های مذکور است که حتما باید مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: شهروندان از خرید کشتار غیرمجاز با توجه به مخاطرات جدی که علیه سلامت آنها دارد خودداری کرده و حتما فرآورده های خام دامی، مرغ و تخم مرغ مورد نیاز خود را از مراکز معتبر، مجاز و تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند.

 

  • گروه خبری : اخبار شهرستان شاهین دژ,اخبار شهرستان صفحه اصلي
  • کد خبر : 280600
کلمات کلیدی
karimzade بهروز کریم زاده

karimzade بهروز کریم زاده

لینک کوتاه