• 1403/04/16 - 07:47
  • تعداد بازدید : 60
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

تکاب :ضبط کامل و معدوم سازی لاشه یک راس گاو کشتاری در کشتارگاه سنتی دام شهرستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی، دکتر احسان هادوی، سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان تکاب از ضبط و معدوم سازی کامل لاشه یک راس گاو کشتاری در کشتارگاه دام این شهرستان  خبر داد.

وی گفت: در راستای تامین بهداشتی عمومی شهروندان و حفظ سلامت مصرف کنندگان فراورده های خام دامی به صورت روزانه تمامی دامهای کشتاری در کشتارگاه دام سنتی شهرستان تکاب معاینات و بازرسی های قبل از کشتار و بعد از کشتار توسط دامپزشکان و بازرسین گوشت صورت می گیرد.

دکتر هادوی افزود: طی بازرسی های بهداشتی این شبکه از لاشه های کشتاری در کشتارگاه دام این شهرستان لاشه یک راس گاو کشتاری به وزن 150 کیلوگرم به علت زردی پاتولوژیک و همچنین پرخونی لاشه غیر قابل مصرف تشخیص داده شد و به صورت کامل ضبط و معدوم سازی شده و از چرخه مصرف خارج گردید.

ایشان در پایان گفت: نظارت های بهداشتی دامپزشکی در تمامی مراحل تولید و توزیع محصولات پروتئینی و فراورده های خام دامی انجام می گیرد و به شهروندان محترم توصیه میگردد گوشت قرمز مورد نیاز خود را از قصابی های مجاز خریداری نموده و در زمان خرید به نصب پلمپ های نظارت شرعی و همچنین وجود مهر سازمان دامپزشکی بر روی لاشه دقت نمایند.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان تکاب,اخبار شهرستان صفحه اصلي
  • کد خبر : 322197
کلمات کلیدی
karimzade بهروز کریم زاده

karimzade بهروز کریم زاده

لینک کوتاه