• 1400/07/19 - 07:51
  • تعداد بازدید : 13
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
به مناسبت 14 مهر روز ملی دامپزشکی

اشنویه : دیدار فرماندار با رئیس و پرسنل شبکه دامپزشکی به مناسبت 14 مهر روز دامپزشکی

به گزارش روابط عمومی اداره  کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی "دکتر مام عزیزی" فرماندار اشنویه در این دیدار ضمن تبریک روز دامپزشک اظهارداشت: فعالیت اداره دامپزشکی شهرستان در راستای خدمت صادقانه در جهت تامین سلامت جامعه قابل تحسین است زیرا در گذشته مشکلات زیادی در این حوزه داشتیم اما با تلاش شما هر روز شاهد برطرف شدن این مشکلات هستیم.

وی به اهمیت جایگاه دامپزشکی اشاره کرد و گفت: شاید اگر دامپزشکی در کنار حوزه بهداشت و درمان قرار نگیرد شاهد بروز مشکلاتی در حوزه بهداشتی باشیم که شبکه بهداشت و درمان به تنهایی از عهده آن برنیاید.

فرماندار اشنویه  با بیان اینکه بدون شک بنیان نهادن چهاردهم مهر ماه به عنوان روز دامپزشکی نشانه اهمیت و ضرورت تجلیل از مجموعه شبکه دامپزشکی و تاکیدی بر نقش موثر، مستمر و حساس آن در ارتقای سلامت و بهداشت عمومی است.

دکتر علی پور رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان نیز با ارائه گزارشی از عملکرد این شبکه گفت: شبکه دامپزشکی شهرستان در جهت تحقق شعار (دام سالم ، غذای سالم ، جامعه سالم) به صورت شبا نه روز مشغول به فعالیت است و در زمینه های مختلف مبارزه با بیماری های دامی و بیماری های مشترک انسان و دام این شبکه اقدام به واکسیناسیون دام های سبک و سنگین نموده است.

دکتر علی پور کنترل بیماری های دامی، بیماری های مشترک میان دام و انسان و نظارت ها را سه محور و کار مهم این اداره دانست و ابراز داشت: در همین راستا در بحث مراقبت و کاهش بیماری های دامی به صورت هفتگی و ماهیانه واکسیناسیون که از مهمترین اقدامات این اداره می باشد جزء برنامه های مستمر این داره در حال اجرا می باشد. .

  • گروه خبری : اخبار شهرستان اشنویه,اخبار شهرستان صفحه اصلي
  • کد خبر : 277787
کلمات کلیدی
karimzade بهروز کریم زاده

karimzade بهروز کریم زاده

لینک کوتاه