• 1400/08/20 - 08:26
  • تعداد بازدید : 130
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

بررسی راهکارهای فرهنگ سازی برای مصرف غذای سالم وحلال وطرح مشکلات و بیان راهکارهای مربوطه در جلسه کمسیون غذای حلال در مهاباد

به گزارش روابط عمومی ادراه کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی ،جلسه کمسیون  غذای حلال با هدف بررسی راهکارهای فرهنگ سازی برای مصرف غذای سالم وحلال وطرح مشکلات و بیان راهکارهای مربوطه  با حضور امام جمعه ، فرماندار ، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه دامپزشکی ، رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی دامپزشکی استان  و دیگر ادارات ذیربط درشهرستان مهاباد برگزار گردید .

حجت اسلام والممسلمین ولی زاده مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه دامپزشکی استان ،هدف از برگزاری  این جلسه را  پرداختن به موضوع مهم یعنی مسئله غذای حلال دانستند.  و بحث حلیت  را ، از تاثیرات غذای حلال بر استجابت دعا و حل گرفتاری ها وکاهش ناهنجاری ها در جامعه دانست.

وی بر لزوم پای کار آمدن دستگاه های مرتبط و برخورد با جرم های مشهود فروشندگان دوره گرد اجزای حرام تاکید کردند.

ولی زاده  خاطر نشان ساخت در تمام کشتارگاه های کشور ناظرین شرعی حضور داشته و نظارتها با دقت و حساسیت بالا انجام می گیرد.

وی از  سایر دستگاه ها از جمله تبلیغات اسلامی و نیروی انتظامی و شهرداری در راستای تبلیغ غذای حلال و فرهنگ سازی با نصب بنر در معرض دید عموم و نشر اطلاعیه ها در نشریات محلی و فضای مجازی در خواست همکاری بیش از پیش را داشتند.

امام جمعه شهرستان مهاباد نیز به اهمیت تأمین سلامت غذا در دو بعد بهداشتی و شرعی اشاره داشت و بر اینکه مصرف غذای غیرحلال، اثر وضعی بر جامعه دارد تاکید کرد و از  تلاش‌های مجموعه مدیران و کارکنان  دامپزشکی در خدمات‌رسانی به جامعه هدف و حفظ بهداشت و سلامت جامعه، تأمین غذای سالم و حلال قدر دانی نمود .

  • گروه خبری : اخبار اسلايدر
  • کد خبر : 278836
کلمات کلیدی
karimzade بهروز کریم زاده

karimzade بهروز کریم زاده

لینک کوتاه