• 1400/01/16 - 08:45
  • تعداد بازدید : 142
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
مدیر کل دامپزشکی استان آذربا یجان غربی:

نظارت بر حسن اجرای ضوابط و مقررات توزیع دارو و واکسن های دامی در استان آذربایجان غربی

3169 مورد بازدید و نظارت بر عملکرد داروخانه های دامپزشکی ، شرکت های تولید و پخش، با هدف رصد و پایش دارو و واکسن های دامپزشکی جهت جلو گیری از احتکار و گرانفروشی در 12 ماهه سال 99.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی ، دکتر سید امید خلیل زاده مدیر کل دامپزشکی استان با اعلام این مطلب گفت : در راستای نظارت بر اجرای دستوالعمل رصد و پایش ابلاغی از سوی سازمان دامپزشکی کشور و همچنین جلوگیری از قاچاق و توزیع بی رویه ،  نظارت بر حسن اجرای ضوابط و مقررات توزیع دارو و واکسن در داروخانه های دامپزشکی و شرکت های تولید و پخش در استان توسط کارشناسان  این اداره کل به صورت مستمر اجرا می شود..

وی گفت: هدف از رصد و پایش دارو و واکسن های دامپزشکی توسط کارشناسان جلو گیری از احتکار و گرانفروشی و  نظارت بر حسن اجرای ضوابط و مقرارت توزیع دارو و واکسن در استان می باشد .

دکترخلیل زاده ادامه داد  : هم اکنون در سطح استان تعداد177 داروخانه  دامپزشکی و تعداد 23 شرکت پخش دارو و واکسن فعالیت می کنند که عملکرد این مراکز بصورت مستمر مورد بایش و رصد قرار می گیرد.

وی گفت: طی 12 ماهه سال 99 توسط کارشناسان این اداره کل تعداد 3169 مورد بازدید از داروخانه های دامپزشکی  شرکت های پخش استانی و سراسری دارو واکسن ،سموم و مواد بیولوژیک توسط کارشناسان این اداره کل صورت گرفته است .  

دکتر خلیل زاده یادآور شد: کارشناسان دارویی استان در بازدید های مشترک خود با تعزیرات حکومتی و صنعت، معدن و تجارت در صورت مشاهده هرگونه تخلف یا شناسایی موارد غیربهداشتی اقدام فوق را  ضبط و معدوم سازی می کنند و همچنین با متخلفان از طریق مراجع قضایی بدون هیچگونه اغماض برخورد  قانونی می شود. 

وی با  با تاکید بر اینکه دامداران عزیز داروهای مورد نیاز خود را با نسخه دکتر دامپزشک و از داروخانه های دامپزشکی تهیه فرمایند و  حتما پس از دریافت دارو به تاریخ تولید و انقضا درج شده بر روی اقلام دارویی توجه کنند و  گفت: دامداران می‌توانند هرگونه تخلف در این خصوص را با شماره ۱۵۱۲ اداره کل دامپزشکی استان اطلاع دهند.

  • گروه خبری : اخبار اسلايدر
  • کد خبر : 272867
کلمات کلیدی
karimzade بهروز کریم زاده

karimzade بهروز کریم زاده