• 1400/04/29 - 07:36
  • تعداد بازدید : 101
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

شهروندان توصیه های دامپزشکی در خصوص پیشگیری از شیوع بیماریهای مشترک بین انسان و دام را در آستانه عید قربان جدی بگیرند

مدیر کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی : با توجه به نزدیک شدن به عید قربان و افزایش قربانی دام به شهروندان توصیه می‌شود هشدارها در خصوص شیوع تب کریمه کنگو را جدی بگیرند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی،  دکتر سید امید خلیل زاده مدیر کل دامپزشکی استان اظهار کرد :  با توجه به نزدیک شده به عید قربان  و افزایش قربانی دام ، شهروندانیکه تصمیم دارند امسال سنت حسنه  قربانی را انجام دهند، حتما  هشدارها ی دامپزشکی را در خصوص شیوع بیماری تب کریمه کنگو را جدی بگیرند.

وی گفت  : با توجه به اینکه در روز عید قربان عده ای از افرادسودجو و فرصت طلب اقدام به کشتار و فروش دامهای مشکوک در میادین و چهار راه های بزرگ شهر تحت پوشش دام قربانی و نذری می نمایند ، لذا توصیه می شود شهروندان گرامی دامهای قربانی خود را ترجیحاً در کشتارگاه دامی شهرستان و یا در محل های تعیین شده از طرف شهرداریها و مشاوره با مامورین دامپزشکی ذبح نمایید.

 وی تصریح کرد :  اکیپهای سیار کنترل بهداشتی شبکه ها ی دامپزشکی با عوامل کشتار دام و عرضه و فروش گوشت در خارج از مراکز عرضه  (قصابیها) در روز عید قربان برخورد قانونی خواهند نمود .

دکتر خلیل زاده ادامه داد: شهروندان  پس از ذبح  دام ، لاشه دام  را حداقل به مدت ۲۴ ساعت در یخچال نگه داری و سپس اقدام به خرد کردن و استفاده از گوشت کنند.

مدیر کل دامپزشکی استان در خاتمه گفت :  ستاد اجرایی نظارت بر ذبح دامهای قربانی مستقر در اداره کل دامپزشکی آذربایجان غربی در روز عید قربان  با شماره تماس 32778701 و شماره تلفن 32426848  و 32426948 شبکه دامپزشکی شهرستان ارومیه   . سامانه ارتباطی 1512 از ساعت 7 صبح الی 13 بعد از ظهر  آماده ارائه هرگونه راهنمائی و پاسخگویی به سئوالات شهروندان محترم می باشد.

  • گروه خبری : اخبار اسلايدر
  • کد خبر : 275744
کلمات کلیدی
karimzade بهروز کریم زاده

karimzade بهروز کریم زاده

لینک کوتاه