• 1400/04/26 - 15:31
  • تعداد بازدید : 84
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در آستانه عید سعید قربان

تشدید نظارت های بهداشتی و شرعی در عید قربان با آماده باش 81 اکیپ دامپزشکی در استان آذربایجان غربی

مدیر کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی : از اجرای طرح تشدید نظارت بهداشتی و شرعی بر سلامت دام های قربانی در روز عید سعید قربان در سراسر استان آذربایجان غربی توسط 150 نفر نیروی فنی اعم از دامپزشک ، بازرس گوشت و ناظرین شرعی در قالب 81 اکیپ نظارتی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداه کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی دکتر سید امید خلیل زاده مدیر کل دامپزشکی استان  با اشاره به انجام سنت حسنه قربانی در روز عید قربان، از  نظارت بهداشتی و شرعی بر کشتار دام در تمامی شهرستان‌های استان توسط بازرسین بهداشتی و شرعی با ساماندهی سااندهی  81  اکیپ ثابت و سیار خبر داد .

 دکتر خلیل زاده گفت :  به منظور حفظ سلامت مصرف کنندگان  گوشت قربانی و تأمین  بهداشت عمومی ، اداره  کل دامپزشکی آذربایجان غربی با هماهنگی های بعمل آمده با استانداری ، فرمانداریها ، شهرداریها ، امامان جمعه و جماعات و با به کار گیری بیش از 150 نفر نیروی فنی اعم از دامپزشک ، بازرس گوشت و ناظر ذبح شرعی در قالب 81  اکیپ نظارتی و بازرسی شرعی و بهداشتی دامپزشکی ( 19  اکیپ ثابت و  62   اکیپ سیار)  درسطح استان آماده پذیرش دامهای نذری و قربانی( گاو ، گوسفند و بز )   جهت نظارت بر ذبح آنها با رعایت اصول فنی ، بهداشتی و شرعی  در روز عیدسعید قربان بطور رایگان می باشد .                                                   

 وی گفت : با توجه به اینکه در روز عید قربان عده ای از افرادسودجو و فرصت طلب اقدام به کشتار و فروش دامهای مشکوک در میادین و چهار راههای بزرگ شهر تحت پوشش دام قربانی و نذری می نمایند ، لذا توصیه می شود شهروندان گرامی دامهای قربانی خود را ترجیحاً در کشتارگاه دامی شهرستان و یا در محل های تعیین شده از طرف شهرداریها و مشاوره با مامورین دامپزشکی ذبح نمایید . بدیهی است اکیپهای سیار کنترل بهداشتی شبکه ها ی دامپزشکی با عوامل کشتار دام و عرضه و فروش گوشت در خارج از مراکز عرضه مجاز (قصابیها) در روز عید قربان برخورد قانونی خواهند نمود .

لازم به ذکر است ستاد اجرایی نظارت بر ذبح دامهای قربانی مستقر در اداره کل دامپزشکی آذربایجان غربی در روز عید قربان  با شماره تماس 32778701 و شماره تلفن های       32426848  و 32426948 شبکه دامپزشکی شهرستان ارومیه  و  سامانه ارتباطی 1512 از ساعت 7 صبح الی 13 بعد از ظهر  آماده ارائه هرگونه راهنمائی و پاسخگویی به سئوالات شهروندان محترم می باشد .

  • گروه خبری : اخبار اسلايدر
  • کد خبر : 275637
کلمات کلیدی
karimzade بهروز کریم زاده

karimzade بهروز کریم زاده

لینک کوتاه