• 1400/03/06 - 08:07
  • تعداد بازدید : 170
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه

مایه کوبی بالغ بر 52 هزار راس دام سنگین بر علیه بیماری لمپی اسکین

مدیر کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی : در اجرای طرح مایه کوبی دامهای سنگین علیه بیماری لمپی اسکین تا کنون تعداد 52 هزار 865 راس دام سنگین ایمن سازی و مایه کوبی شده اند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی ، دکتر سید امید خلیل زاده مدیر کل دامپزشکی استان با اشاره به اهمیت بیماری لمپی اسکین در جمعیت دام سنگین و نقش آن در ضررهای اقتصادی فراوان دامداران، گفت: بیماری لمپی اسکین، نوعی بیماری نوپدید ویروسی بسیار عفونی در گاوها با ضررهای اقتصادی بالا به دامداران نظیر هزینه درمان بالا، کاهش تولید شیر، سقط جنین، ناباروری و کاهش کیفیت پوست است که عمدتاً بوسیله حشرات گزنده منتقل می گردد.

 دکتر خلیل زاده  مهمترین راه پیشگیری از این بیماری را مایه کوبی دام های حساس با استفاده از واکسن های اختصاصی دانست و گفت : در همین راستا از ابتدای اجرای طرح مایه کوبی دامهای سنگین علیه بیماری لمپی اسکین  تا کنون تعداد 52 هزار 865 راس دام سنگین  ایمن سازی و مایه کوبی شده اند.

وی یاد آور شد در حال حاضر مایه کوبی دامهای سنگین بر علیه این بیماری در سطح استان ادامه دارد و از دامداران درخواست نمود با اکیپ های دامپزشکی همکاری های لازم را داشته باشند.

  • گروه خبری : اخبار اسلايدر
  • کد خبر : 274215
کلمات کلیدی
karimzade بهروز کریم زاده

karimzade بهروز کریم زاده