• 1401/04/01 - 10:28
  • تعداد بازدید : 96
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

جلوگیری از فعالیت یک واحد سردخانه غیر مجاز در ارومیه

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی ، دکتر خلیل زاده مدیر کل دامپزشکی استان با اعلام این خبر گفت : برابر گزارشات واصله یک واحد سردخانه غیر مجاز فرآورده های خام دامی در شهرستان ارومیه کشف و از فعالیت این واحد جلوگیری بعمل آمد.

وی افزود:  این سردخانه به صورت مخفی اقدام به نگهداری فرآورده های خام می نمود  که پس از کشف آن با هماهنگی ، بازرسین اداره کل دامپزشکی ، سازمان جهاد کشاورزی و دیگر ارگان های ذیربط تمامی محموله های موجود دراین سردخانه ضبط شد و پرونده متخلفین جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاء داده شد.

دکتر خلیل زاده تصریح کرد : در راستای تضمین سلامت و حفظ حقوق مصرف کنندگان ، ورود ، حمل و نقل و نگهداری هر گونه فرآورده خام دامی باید با رعایت ضوابط بهداشتی مربوطه در واحد های مجاز صورت پذیرد  و باید تمامی فرآورده های خام دامی دارای مشخصات و لیبل بهداشتی در مراکز تحت نظارت دامپزشکی تولید شوند.

مدیرکل دامپزشکی استان با اشاره به حساسیت مسائل بهداشتی و ضرورت توجه ویژه به  این موضوع ، از شهروندان در خواست نمود فرآورده های خام دامی مورد نیاز خود را از مراکز مجاز با نظارت دامپزشکی تهیه و از خرید هر گونه فرآورده خام دامی فاقد هویت و شناسنامه بهداشتی ( تاریخ تولید و انقضاء و کد ردیابی)  خور داری نمایند .

  • گروه خبری : اخبار اسلايدر
  • کد خبر : 287453
کلمات کلیدی
karimzade بهروز کریم زاده

karimzade بهروز کریم زاده

لینک کوتاه