• 1400/10/14 - 09:01
  • تعداد بازدید : 173
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در دیدار مدیر کل دامپزشکی استان و فرماندار شهرستان مهاباد

تاکید بر اقدامات جدی از سوی ادارات ذیربط و برخورد و با متخلفان کشتار دام های مولد و آبستن

به گزارش روابط روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی ، مدیر کل دامپزشکی استان در دیدار با فرماندار شهرستان مهاباد در خصوص مشکلات و مسائل  مربوط به کشتار دامهای مولد و ضرر و زیانهای ناشی از آن بحث ونبادل نظر نمود  .

در این دیدار دکتر خلیل زاده به تشریح وظایف دامپزشکی در خصوص نظارت بر کشتار غیر مجاز کنترل و پیشگیری بیماریهای دامی پرداخت و گفت: در تخصیص اعتبارات جهت واکسیناسیون و پیشگیری از بروز بیماری هایی مانند تب برفکی، دامپزشکی را پشتیبانی و حمایت نمایند.

   در ادامه دیدار دکتر خلیل زاده تصریح کرد : به استناد آخرین بخشنامه های ارسالی وزارت جهاد کشاورزی و سازمان دامپزشکی کشور ، ممنوعیت کشتار دامهای مولد و آبستن مورد تاکید قرار گرفته و  مصوب گردید هر گونه کشتار دام ماده منوط به ارائه تاییدیه و موافقت اداره جهاد کشاورزی شهرستان باشد.  و در راستا حفاظت و صیانت از جمعیت دامی مولد به عنوان سرمایه ملی و همچنین در راستای ارتقاء  بهداشت عمومی جامعه بر  اقدامات جدی از سوی ادارات ذیربط و برخورد  و با متخلفان در این زمینه تاکید نمود .

فراندار شهرستان مهاباد نیز در این دیدار از زحمات رئیس و پرسنل دامپزشکی مهاباد که نقش اساسی در پیشگیری و کنترل بیماری ها‌ی مشترک بین انسان و دام دارد و زمینه ساز توسعه سلامت جامعه است قدردانی نمود و آمادگی خود  و بخشداران و دهیاران را برای همکاری و حمایت همه جانبه و پیگیری برای جلب حمایت سایر ارگان‌ها از دامپزشکی، در راستای پیشبرد اهداف بهداشتی دامپزشکی را اعلام نمود.

وی بیان داشت: مجموعه اداره دامپزشکی شهرستان با وجود مسئولیت گسترده ای که دارند نیازمند نیروی انسانی بیشتری هستند که امید است اداره کل دامپزشکی استان  به این موضوع توجه بیشتری داشته باشند.

  • گروه خبری : اخبار اسلايدر
  • کد خبر : 280509
کلمات کلیدی
karimzade بهروز کریم زاده

karimzade بهروز کریم زاده

تصاویر

لینک کوتاه