• 1400/07/18 - 08:58
  • تعداد بازدید : 81
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در مراسم گرامیداشت 14 مهر روز ملی دامپزشکی نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری

تامین غذای سالم وحلال برای مردم شغل نیست بلکه مجاهدت است

 

 به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی  در مراسم گرامیداشت 14 مهر روز ملی دامپزشکی ، حضرت ایت الله دکتر دیر باز نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری ضمن تسلیت ایام سالروز رحلت جانگداز پیامبر اکرم ( ص) ، شهادت امام حسن مجتبی (ع) ، امام رضا(ع) و تبریک  14 مهر روز دامپزشکی  گفت : خدمت در نظام جمهوری اسلامی توفیق الهی است و تامین غذای سالم وحلال را نباید بعنوان شغل بلکه بعنوان مجاهدت در راه خدا بدانیم.  و همچنین نقش دامپزشکی در حفاظت و صیانت از بهداشت جامعه و بحث امنیت غذایی  جامعه را بسیار مهم عنوان کرد.

ایت الله دیرباز با اشاره به زندگی حضرت امام رضا(ع) ، به موضوع و اتفاقات اجتماعی وسیاسی آن زمان تصریح  و اخلاق مداری آن حضرت را از نقاط بارز زندگی آنحضرت برشمرد وافزود: در سیره امام رضا (ع) اخلاق  بر سیاست، اقتصاد، فرهنگ، آداب و رسوم اجتماعی  حاکم بود . وقتی مامون به عنوان ولیعهد خود این جایگاه را به ایشان تحمیل می‌کند و امام(ع) نیز بنا به مصالحی می‌پذیرند، اما اینکه امام در رأس قدرت قرار گرفته بودند اینگونه نبود که ایشان به روش‌های نامشروعی متوسل شوند و با ابزار دروغ، مکر و فریب کار خویش را پیش ببرند و هرگز تحت تأثیر وسوسه‌های قدرت، ثروت و شهوت قرار نگرفتند بلکه با بی اعتنایی به تمام این مضامین و مسائل پیش می‌رفتند و کاملاً سیاست ورزی امام متکی به رفتارها و مبانی اخلاقی ناب و زلال بود. این آموزش بسیار مهمی است که حضرت به انسان‌ها یاد می‌دهند  که همه امور حتماً متکی بر اخلاق باشد تا مبادا به نام کار و فعالیت اقتصادی رفتارهای اخلاقی را زیر پا بگذارد و باورها و تعالیم اخلاقی فراموش شود.

دکتر دیرباز در ادامه به جریانات آذربایجان وترکیه هم اشاره کرد وافزود: ما حسن همجواری وهمسایگی خود را اثبات کرده ایم وامیدواریم همسایگان ماهم آلت دست دشمنان و بیگانگان که با اساس اسلام مخالف هستند ، قرار نگیرند وی به نفوذ صهیونیست در منطقه اشاره و خاطرنشان ساخت ملت ما حضور بیگانگان رادر مرزهای خود تحمل نکرده وبا اشاره رهبرمعظم انقلاب سیلی محکمی بر دهان دشمنان خود خواهد زد.

  • گروه خبری : اخبار اسلايدر
  • کد خبر : 277752
کلمات کلیدی
karimzade بهروز کریم زاده

karimzade بهروز کریم زاده

لینک کوتاه