• 1400/08/19 - 07:41
  • تعداد بازدید : 122
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برگزاری جلسه کمسیون غذای حلال در شهرستان ماکو

 به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی، در راستای بررسی و راهکارهای فرهنگ سازی برای مصرف غذای سالم و حلال و طرح مشکلات در خصوص تامین غذای حالا و طیب ،جلسه کمسیون غذای حلال با حضور مدیر کل ، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه دامپزشکی ، امام جمعه. فرماندار و دادستان ، شهردار و سایر ادارات شهرستان ماکو  برگزار گردید.

در کمسیون غذای حلال  دکتر خلیل زاده با بیان اینکه  تامین غذای حلال و طهارت غذا با منشا دامی توسط ناظرین بهداشتی و شرعی  ماموریت  خطیری  و مهمی است که بر عهده پرسنل پر تلاش و سخت کوش دامپزشکی گذارده شده است افزود   فرهنگ سازی غذای حلال باید در جامعه ترویج پیدا کند تا با ترویج آن شاهد تضمین هر چه بیشتر غذای حلال و پاک بر سر سفره های مردم باشیم.

حجت اسلام و المسلمین ولی زاده مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه دامپزشکی استان نیز در ادامه با  اعلام اطمینان از حلیت وطهارت گوشت های تولیدی در واحدهای تحت نظارت دامپزشکی ، افزود:  در هرکشتارگاه یک نفر عالم دینی مستقر است و روحانیان حاضر در این واحد ها بعنوان ناظرین بر ذبح شرعی نسبت به آموزش ذابحین و نظارت بر مراحل کشتار ذبیحه در کشتارگاه (تنظیم شوکر ،  ذبح ذبیحه ، آب چیلر ، دوش بعداز چیلر ، طهارت و شستشوی گوشت های تولیدی ، بسته بندی و ... ) نظارت دارند وتمام تلاش  آنان تامین غذای حلال وپاک برای مردم است.

 امام جمعه  شهرستان ماکو  نیز ، ذبح شرعی را یکی از افتخارات دین اسلام است عنوان کرد وگفت : در تمام کشورها افراط و تفریط در بحث تغذیه وجود دارد اما اسلام نگاه واقع بینانه و حکیمانه  در این خصوص دارد.  و  از اقدامات  مجموعه دامپزشکی استان در تامین غذای  سالم  و حلال قدر دانی نمود .

 

  • گروه خبری : اخبار اسلايدر
  • کد خبر : 278789
کلمات کلیدی
karimzade بهروز کریم زاده

karimzade بهروز کریم زاده

لینک کوتاه