• 1400/04/30 - 10:52
  • تعداد بازدید : 186
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

بازدید مدیر کل دامپزشکی استان از روند قربانی دامهای نذری در کشتارگاه در روز عید سعید قربان

دکتر سید امید خلیل زاده به همراه مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه دامپزشکی استان با حضور در کشتارگاه دام شهرستان ارومیه از روند نظارت های بهداشتی و شرعی بر قربانی دام بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی دکتر سید امید خلیل زاده مدیر کل  دامپزشکی استان  به همراه مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه با حضور در کشتارگاه دام شهرستان ارومیه  و همچنین در  مراکز خرید دام به طور مستقیم بر روند اجرای اقدامات و خدمات انجام شده  توسط دامپزشکی قرار گرفت .

در این بازدید دکتر خلیل زاده بر اجرای دستورالعمل های دامپزشکی و پروتکلهای ابلاغی وزارت بهداشت در روز عید قربان و همچنین رعایت پروتکل های بهداشتی ستاد کرونا تاکید نمود. و گفت : به منظور کنترل و پیشگیری از انتقال آلودگی های ثانویه و همچنین اقدامات پیشگیرانه مقابله با بیماری کرونا ویروس با توجه به شرایط خاصی که به وجود آمده بهترین مکان برای ذبح دام  قربانی در روز عید سعید قربان کشتار گاه‌های  دام می‌باشند.

حجت السلام والمسلمین مهدی ولی زاده مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه دامپزشکی استان نیز در این بازدید گفت : در شریعت اسلامی ذبح حیوان حلال گوشت دارای آداب وشرایط خاصی است که در صورت عدم مراعات این شرایط ، ذبیحه به میته تبدیل میشود وخوردن آن حرام وموجب اثرات منفی در جسم وروح انسان خواهد بود است که مومنین باید در ذبح قربانی های خود دقت لازم را بعمل آورند.

یادآور می شود : در این روز  به منظور حفظ سلامت مصرف کنندگان  گوشت قربانی و تأمین  بهداشت عمومی ، با هماهنگی های بعمل آمده با استانداری ، فرمانداریها ، شهرداریها ، امامان جمعه و جماعات و با به کار گیری بیش از 150  نفر نیروی فنی اعم از دامپزشک ، بازرس گوشت و ناظر ذبح شرعی در قالب 81  اکیپ نظارتی و بازرسی شرعی و بهداشتی دامپزشکی ( 19 اکیپ ثابت و  62  اکیپ سیار)  درسطح استان آماده نظارت های بهداشتی و شرعی دامهای نذری و قربانی( گاو ، گوسفند و بز ) بوده و ضمن  با رعایت اصول فنی ، بهداشتی و شرعی  در روز عید سعیدقربان در کشتارگاههای دام در سطح استان بطور رایگان نسبت به بازرسی لاشه های استحصالی اقدام گردید .  

  • گروه خبری : اخبار اسلايدر
  • کد خبر : 275832
کلمات کلیدی
karimzade بهروز کریم زاده

karimzade بهروز کریم زاده

لینک کوتاه