• 1400/04/26 - 16:31
  • تعداد بازدید : 146
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
اطلاعیه بهداشتی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجانغربی ویژه عید سعید قربان

اطلاعیه بهداشتی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجانغربی ویژه عید سعید قربان 1400

شهروندان محترم

ضمن عرض تبریک فرا رسیدن عید مبارک اضحی و آرزوی قبولی قربانی ابراهیمی ، باطلاع می رساند به منظور حفظ سلامت همشهریان گرامی و تأمین بهداشت عمومی جامعه ، اداره کل دامپزشکی آذربایجان غربی و شبکه ها ی دامپزشکی در سطح استان آماده بازرسی بهداشتی و شرعی دامهای قربانی شما در روز عید سعید قربان می باشند . بازرسین بهداشت گوشت دامپزشکی و ناظرین شرعی با استقرار در نقاط مختلف شهرها بویژه در محل کشتارگاههای دامی شهرستانها ،  دامهای کشتاری شما را از نظر آلودگی به عوامل بیماری زا بالاخص بیماریهای مشترک بین انسان و دام بازرسی نموده و سلامتی شما مصرف کنندگان عزیز را در    پیشگیری ابتلاء به بیماریها تضمین خواهند نمود ، به همین منظور اکیپهای بازرسی بهداشتی گوشت دامپزشکی از ساعت 7 صبح الی 13 ظهر آمادگی خود را در روز عید قربان جهت ارائه خدمات بهداشتی اعلام می دارند .

با توجه به اینکه در روز عید قربان عده ای از افرادسودجو و فرصت طلب اقدام به کشتار و فروش دامهای مشکوک در میادین و چهار راههای بزرگ شهر تحت پوشش دام قربانی و نذری می نمایند ، لذا توصیه می شود دامهای قربانی خود را ترجیحاً در کشتارگاه دامی شهرستان و یا در محل های تعیین شده از طرف شهرداریها و مشاوره با مامورین دامپزشکی ذبح نمایید . بدیهی است اکیپهای سیار کنترل بهداشتی شبکه ها ی دامپزشکی با عوامل کشتار دام و عرضه و فروش گوشت در خارج از مراکز عرضه مجاز (قصابیها و میادین اصلی شهر ) در روز عید قربان برخورد قانونی خواهند نمود .

لازم به ذکر است ستاد اجرایی نظارت بر ذبح دامهای قربانی مستقر در اداره کل دامپزشکی آذربایجان غربی و شبکه های دامپزشکی شهرستانها در روز عید قربان  آماده ارائه هرگونه راهنمائی و پاسخگویی به سئوالات شما شهروندان محترم می باشد .

آدرس ستاد اجرایی: ارومیه بلوار شهداء روبروی پارک ساعت  با شماره  تلفن: 32778701 و سامانه ارتباطی 1512

 و شبکه دامپزشکی شهرستان ارومیه با شماره تلفن 32486848و 32426948

 

                                                                             روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجانغربی

  • گروه خبری : اخبار اسلايدر
  • کد خبر : 275638
کلمات کلیدی
karimzade بهروز کریم زاده

karimzade بهروز کریم زاده

لینک کوتاه