• 1400/10/19 - 09:14
  • تعداد بازدید : 127
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

آغاز طرح رایگان ایمن سازی دامهای سنگین علیه بیماری بروسلوز (تب مالت ) در استان آذربایجان غربی.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی ،  دکتر سید امید خلیل زاده  مدیر کل دامپزشکی استان  از آغار  طرح مایه کوبی دام سنگین بر علیه بیماری بروسلوز گاوی  از   20 دی ماه  سال جاری لغایت 25بهمن به مدت 35 روز در سطح دامداریهای استان خبر داد .

وی گفت : در اجری  این  طرح پیش بینی می شود  بالغ بر  300 هزار راس دام سنگین (گاو و گوساله) برعلیه بیماری بروسلوز در سطح تمامی واحدها اپیدمیولوژیک با مشارکت  بخش غیر دولتی  و نظارت بخش دولتی ایمن سازی گردند.

دکتر خلیل زاده هدف از اجرای این طرح را ایجاد ایمنیت در دامهای حساس استان جهت پیشگیری از رخداد بیماری بروسلوز و کاهش خسارت ها، تلفات و ضایعات دامی ناشی از بروز این بیماری عنوان کرد. و از دامداران استان درخواست نمود تا با اکیپهای واکسیناسیون همکاری های لازم را داشته باشند.

بیماری بروسلوزاز مهمترین بیماری های مشترک بین انسان و دام می باشد که از 2 جنبه اقتصادی و بهداشت عمومی جامعه را تحت تاثیر قرار می دهد. که باعث ایجاد سقط جنین موجب ضررهای اقتصادی فراوان به جامعه شده و از سوی دیگر نیز اگر دام های مبتلا از گله حذف نشوند، باعث انتشار بیماری و کاهش تولید شیر می شود.

 

  • گروه خبری : اخبار اسلايدر
  • کد خبر : 280616
کلمات کلیدی
karimzade بهروز کریم زاده

karimzade بهروز کریم زاده

لینک کوتاه